Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich
Strona główna
 • Życzymy pełnych ciepła, spokoju i radości

  Świąt Bożego Narodzenia

  oraz

  Szczęśliwego Nowego Roku 2015,

  wypełnionego sukcesami w życiu osobistym i zawodowym.

   

   

   

   

 • ROK SZKOLNY 2014/2015
   

 • Przerwa świąteczna

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich informuje, że w przerwie świątecznej 22 XII – 31 XII 2014 r. szkoła może zapewnić opiekę uczniom naszej szkoły tych rodziców pracujących, którzy ze względu na czas pracy zgłoszą taka potrzebę. Proszę rodziców o złożenie takiej informacji u wychowawców klas, do dnia 15 grudnia 2014 r. – w celu zaplanowania zajęć oraz organizacji dowozów. Jednocześnie przypominamy, że 02 i 05 stycznia 2015 r. to ustalone w porozumieniu z Radą Rodziców dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

   

 • „Najpiękniejsza rodzinna bombka choinkowa” - rozstrzygnięcia konkursu

   

  Dnia 8 grudnia 2014 r. komisja w składzie: Dariusz Makowski – dyrektor, Jolanta Dziewińska – rodzic, Agnieszka Muszyńska – rodzic, Alina Mazurek – opiekun samorządu szkolnego, Marta Popwczak – pedagog szkolny, Małgorzata Kozanecka – nauczyciel, Irena Chwalencka – wychowawca świetlicy, Aleksandra Zborowska – uczennica, Aleksandra Darowska – uczennica, Marzena Urbaniak – uczennica dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs „Najpiękniejsza rodzinna bombka choinkowa”.

   

  I kategoria: Praca ucznia wykonana wspólnie z rodzicami:

  I nagroda – Darek Sławek Ie

  II nagroda – Julian Mróz IIIb

  III nagroda – Ksawier Rutkowski – Ih

   

  Wyróżnienia:

  - Natalia Gołąb - IIc

  - Kamila Kijora – If

  - Lena Wasij – Ic

  - Hanna Cybulska – Ic

  - Maria Naik – Ic

  - Damian Kiona – IIIb

  - Oliwer Arnt – Ih

   

  II kategoria: Klasa, która wykonała największą ilość bombek:

  Zwyciężyła klasa III b – 70 prac

   

  Organizator konkursu przyznał dodatkową nagrodę pracy, która wyróżniała się pomysłowością i poziomem artystycznym. Kompozycja składa się z zestawu kilku bombek wykonanych różnymi technikami – Marcel Wołowiec – I c

  Na konkurs wpłynęło ogółem 741 prac. Kryteriów konkursowych nie spełniło 17 prac – brak trwałego podpisu.

  Uroczystość wręczenia nagród nastąpi podczas „Kiermaszu kartek i bombek choinkowych” – 16 grudnia 2014 r o godzinie 16:30 w auli szkolnej.

  Iwona Hrabska

   

 • Mikołajkowy Turniej Szachowy

   

  Dnia 06 grudnia 2014 r. odbył się VI Mikołajkowy Turniej Szachowy organizowany przez PSP w Strzelcach Kraj. oraz Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej.

  W zawodach wzięło udział 29  uczniów naszej szkoły.

  Rozstrzygnięcia w kategorii dziewcząt:

  I miejsce zdobyła Justyna Partyka z klasy VIc (5 pkt)

  II miejsce zdobyła Wiktoria Piątek z klasy IVd (2,5 pkt)

  III miejsce zdobyła Karolina Paluta z klasy IVa (2,5 pkt)
   

  Rozstrzygnięcia w kategorii chłopców:

  I miejsce zdobył Maciej Goździcki z klasy VId (7 pkt)

  II miejsce zdobył Maksymilian Majdański z klasy IVa (6 pkt)

  III miejsce zdobył Dawid Krzyszewski z klasy IIb (5 pkt)

   

  Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce w każdej kategorii, otrzymali piękne puchary ufundowane przez Burmistrza Strzelec Krajeńskich. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz czekoladę.

  Turniej sędziował p. Paweł Partyka ze Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej.

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorami turnieju były p. Elżbieta Partyka i p. Maria Kram.

   

 • Mikołajki na sportowo

   

  Samorząd Uczniowski i nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali 5 grudnia „Mikołajkowy turniej gier i zabaw”. Do rywalizacji przystąpiły dzieci z klas I – VI. Zespoły składające się z dziesięciu uczniów rywalizowały w pięciu konkurencjach. Pozostali uczniowie dopingowali swoim zawodnikom.

  Mikołajkowy turniej to porcja dobrej zabawy w formie sprawnościowych konkurencji. Wiele śmiechu przyniosła zabawa „ubierz się – rozbierz się” oraz „wyścigi zaprzęgów”. Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców oraz dyplom za uczestnictwo w turnieju. Tak naprawdę nie wynik tego dnia był najważniejszy, tylko dobra zabawa.

   

 • Andrzejki

   

  W ostatnim tygodniu listopada, uczniowie klas I-III, uczestniczyli w zabawach andrzejkowych, zorganizowanych przez swoich wychowawców. Dzieci podczas zabaw poznały tradycje i wróżby andrzejkowe, które „z przymrużeniem oka” pokazały, co kryje przyszłość.

  Nie brakowało również emocji podczas zabaw tanecznych.

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

   

  Pierwsza Pomoc z Pluszowym Misiem połączona została ze ŚWIATOWYM DNIEM PLUSZOWEGO MISIA, który obchodzony jest 25 listopada. Uczniowie z klasy Ic, Ie i IIc uczyli się na swoich misiach pod bacznym okiem pielęgniarki szkolnej pani Krystyny Bulwan opatrywać ranę na ręce misia i udzielać mu pierwszej pomocy. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały prowadzącą i wykonywali poszczególne zadania.

  Ponadto miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat historii wyprodukowania pierwszego pluszowego misia na świecie.

  Dzięki zagadkom słowno-muzycznym przybliżyły sobie postacie "sławnych niedźwiadków", od misia Koralgola, po Kubusia Puchatka. Dzieci z wielkim entuzjazmem reagowały na pierwsze dźwięki znanych i lubianych bajek. Poznały również głównego bohatera opowieści autorstwa Michaela Bonda pt. "Miś zwany Paddington". Kończąc szkolny Dzień Pluszowego Misia, uczniowie dokończyli portret misia Paddingtona.

   

 • Lekcja edukacyjna – pierwsza pomoc przedmedyczna

   

  Uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą Iwoną Wojtas uczestniczą w „Spotkaniach z ciekawymi ludźmi” – rodzicami uczniów, choć nie tylko.

  18 listopada 2014r. odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym p. Arkadiuszem Garbarzem (z Armed) oraz p. Anną Chmiel (z BHP lubuskie), które dotyczyło pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Zaproszeni goście przeprowadzili zajęcia praktyczne na temat postępowania w sytuacji zagrożenia - zarówno w szkole, jak i na ulicy. Uczniowie ćwiczyli na fantomie postępowanie z osobą nieprzytomną, udzielanie pierwszej pomocy, wzywanie odpowiednich służb ratowniczych.

  Za czynny udział w zajęciach dzieci otrzymały opaski odblaskowe.

  Iwona Wojtas

   

 • Baśnie z czterech stron świata

   

  13 listopada 2014r. uczniowie klas Ih, Ii, IId i IIe wraz z wychowawcami (M. Klaszczyńska, A. Bagrowska, D. Sicińska i A. Herbet) wybrali się do Barlinka na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie z czterech stron świata” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES. Podczas występu uczniowie mogli obejrzeć przygody bohaterów takich bajek, jak: „Aladyn i czarodziejska lampa”, „O rybaku i złotej rybce”, „Mała Syrenka” oraz „Jaś i drzewo fasolowe”.

  Spektakl bardzo się podobał. Dzieci czynnie w nim uczestniczyły, pomagając postaciom w podejmowaniu decyzji. Była to wspaniała lekcja wrażliwości na ludzką krzywdę oraz pokaz wspaniałej gry aktorskiej w magicznej scenerii towarzyszącej poszczególnym baśniom.

  Zdjęcia z wyjazdu w Albumie.

   

 • Śniadanie daje moc

   

  W piątek 7 listopada 2014r. klasa Ih uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

  Wspólne klasowe śniadanie poprzedziła pogadanka dotycząca zasad zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji. Omawiały również zasady odżywiania na podstawie piramidy zdrowia. Tego dnia uczniowie, z pomocą mam (Wojtka i Michała) oraz swojej wychowawczyni, przygotowały pyszne, zdrowe kanapki. Na stołach królowały również warzywa i owoce oraz zdrowe produkty mleczne. Potem był czas na kosztowanie przygotowanych specjałów. Mamy nadzieję, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.

  W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM uczniowie wysłuchali wierszy „O Krzysiu łakomczuchu i Tadku niejadku” oraz „Tadek niejadek”, które przeczytała przewodnicząca Rady Rodziców klasy Ih, pani Anna Leszczyńska.

  Zdjęcia w Albumie.

  Wychowawca Monika Klaszczyńska

   

 • Jesienna zbiórka książek
   

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podarować swoje książki na potrzeby biblioteki. Można oddawać książki, z których się już wyrosło, oczywiście za zgodą rodziców. Czekamy na książki do końca jesieni. Prosimy o książki w dobrym stanie.
  Lista darczyńców zostanie umieszczona na szkolnej stronie internetowej.
   

   

 • Spotkanie z Inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

   

  Uczniowie klasy I „e” (wychowawczyni Gabriela Mróz) i I „c” (wychowawczyni Teresa Karcz), uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez pana Grzegorza Mirona, Krajowego Inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, oddział w Strzelcach Krajeńskich.

  Głównym celem zajęć było: uświadomienie uczniom odpowiedzialności, jaką człowiek ponosi za posiadane zwierzęta. Dzieci miały okazję poznać, na czym polega podstawowa pielęgnacja zwierząt domowych, a w szczególności psa, m.in.: sposób karmienia psów, kąpiele, czesanie, itd. Podczas zajęć omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi psami. Tematyka zajęć objęła także pracę schronisk dla bezdomnych psów.

  Dzieci poznały bohaterów prezentacji, m.in. suczki Sunię i Kaję, które dzięki interwencji Inspektorów Towarzystwa nad Zwierzętami znalazły nowych, odpowiedzialnych właścicieli.

  Przedstawione interwencje Towarzystwa ukazały specyfikę jego działalności.

  Na koniec zajęć dzieci otrzymały prezenty z wizerunkiem domowych pupili.

   

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

   

  Dzień 14 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla 196 uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się w dwóch grupach uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Uroczystość poprowadził p. Marek Kiona - nauczyciel języka angielskiego. Powitał zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób.

  Pani dyrektor szkoły zwróciła się z ciepłymi słowami do dzieci, rodziców, krewnych, a szczególnie serdecznie do pierwszoklasistów, którym podziękowała za piękne występy.

  Następnie głos zabrała wiceburmistrz miasta p. Agnieszka Walendzik, która  życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce.

  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor oraz wicedyrektorzy dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką - ramion swoich podopiecznych.

  Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawcy wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy oraz „czapeczki  na wycieczki” ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

  Zdjęcia z uroczystości w Albumie fotograficznym.

   

 • Owoce w szkole

   

  W ramach programu „Owoce w szkole” uczniowie z klasy I c z wychowawczynią Teresą Karcz i uczniowie klasy II b z wychowawczynią Violettą Nowak – Kucharczyk udali się do auli szkolnej pięknie przyozdobionej warzywami i owocami. Uczestniczyli w cyklu skierowanym do najmłodszych pod hasłem „Szlakiem owoców i warzyw”.

  Spotkanie przygotowała ARR oddział terenowy w Gorzowie Wielkopolskim. Dyrektor Romuald Gawlik i jego pracownicy poprowadzili zajęcia w grupach, podczas których uczniowie oglądali film pt. „Co każdy Domiś zjadać powinien”, segregowali produkty na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Przeprowadzono zabawy edukacyjne, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością owoców i warzyw, rozpoznawali ich kształty dotykając je lub spożywając. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali nagrody w postaci czapeczek, piórników, koszulek, pojemniczków. Punktem kulminacyjnym spotkania było przygotowywanie kanapek przez dzieci z produktów otrzymanych przez kucharza. Najbardziej pomysłowe i apetyczne kanapki wykonali Wiktoria Oś, Dawid Krzyszewski, Zuzanna Musiał, a największą kanapkę zrobił Mikołaj Grabowski. Następnie dzieci spożywały przygotowane przez siebie drugie śniadanie.

  Podczas spotkania dzieci udowodniły, że chętnie spożywają warzywa i owoce oraz piją soki. Wiedzą, jaką rolę w ich codziennej diecie odgrywają warzywa i owoce. Przestrzegają zasad zdrowego odżywiania, wiedzą jakie witaminy są ważne dla ich rozwoju. Potrafią samodzielnie zrobić wartościową kanapkę.

  Na zakończenie każdy uczestnik tych zajęć edukacyjnych otrzymał: termos, plan lekcji, jabłko odblaskowe, broszurkę o zdrowym odżywianiu, notatnik.

  Wszyscy uczniowie podziękowali organizatorom za smaczne spotkanie.

   

   

 • Dzień drzewa

   

  Z okazji Dnia Drzewa 10 października 2014 r. dzieci z klasy I e i I h Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. wybrały się na wycieczkę do lasu. Tego dnia uczniowie mieli okazję obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie podczas pobytu w Leśnym Centrum Ekologicznym w Dankowie.

  Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły obchody Dnia Drzewa były niezwykłym doświadczeniem poruszającym różne zmysły. Dzieci poprzez wzrok, węch i dotyk poznawały strukturę kory i liści. Zapoznały się również z budową drzewa. W słonecznych promieniach podziwiały jesienny krajobraz, odkrywały walory lasu, wsłuchiwały się w jego odgłosy, a także zmagały się z  licznymi przeszkodami na „ścieżce kondycyjnej”.  Atrakcją był również plac zabaw, na którym dzieci wykazywały się swoją sprawnością ruchową.

  Wyjazd miał także na celu zachęcić dzieci do czytania książek, dlatego też w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” pani Daria Wyrembelska-Wacławska - przedstawiciel Nadleśnictwa  w Strzelcach Krajeńskich przeczytała nam wiersze o drzewach, za co uczniowie podziękowali wręczając pamiątkowy dyplom.

  Pobyt w LCE był również doskonałą okazją do integracji i zapoznania się pierwszaków. Nowe znajomości zawiązały się podczas wspólnego pieczenia i spożywania kiełbasek oraz wspólnej zabawy.

  Wyjazd do lasu był dla dzieci pełen atrakcji. Na zakończenie,  każdy z uczestników otrzymał od Nadleśnictwa Strzelce Kraj. książkowy upominek. Wzbogacone o nowe doświadczenia i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

  Wyjazd zorganizowały wychowawczynie klas: Monika Klaszczyńska i Gabriela Mróz.

   

 • Pożegnanie z latem na sportowo

   

  Dnia 18.09.2014 r. odbyły się zawody sportowe pod nazwą „Pożegnanie z latem” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich.

  Spośród uczniów reprezentujących nasza szkołę najwyższe wyniki osiągnęli:

  1. Skok w dal

  III miejsce wśród dziewcząt – Ilona Kańczuga

  III miejsce wśród chłopców – Patryk Wiśniewski

   

  1. Bieg na 60 m

  I miejsce wśród chłopców – Patryk Wiśniewski

  III miejsce wśród chłopców – Wiktor Bruncker

  III miejsce wśród dziewcząt – Ilona Kańczuga

   

  1. Bieg na 300 m

  I miejsce wśród chłopców – Patryk Wiśniewski

  III miejsce wśród chłopców – Maciej Świderski

  IV miejsce wśród dziewcząt – Julia Młynaryk

   

  Opiekę sprawowali W. Grondal i J. Jastrzębski.

   

 • Narodowe czytanie - TRYLOGIA Henryka Sienkiewicza

   

  Dnia 06.09.2014r. w godz. 10:00 – 12:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich odbyło się NARODOWE CZYTANIE – HENRYK SIENKIEWICZ TRYLOGIA. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Aldona Ułasowiec. Następnie zaśpiewał chór szkolny pod dyrekcją pani Marty Popowczak. Prezentację multimedialną – twórczość Henryka Sienkiewicza - przygotowała i przedstawiła bibliotekarka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy pani Sylwia Bratkowska. Nauczycielki Iwona Hrabska i Irena Chwalencka ogłosiły konkurs plastyczny pod hasłem Twórczość Henryka Sienkiewicza – Trylogia.

  Następnie fragment Ogniem i mieczem jako pierwszy przeczytał Burmistrz Strzelec Krajeńskich pan Wiesław Sawicki. Pozostałe części przeczytali: radny miejski pan Mateusz Feder, ksiądz Łukasz, rodzic - pan Romuald Klaszczyński i nauczycielka Marzena Darowska. Fragmenty Potopu przeczytali nauczyciele: Marek Kiona, Eliza Kołodziejska, Małgorzata Kozanecka, Aneta Wianecka i Gabriela Wojciechowska.

  Pierwszą część Pana Wołodyjowskiego przeczytał nauczyciel Marek Ułasowiec. Następne części przeczytali kolejno nauczycielka Agnieszka Brzozowska razem z uczennicą klasy VIb Nadią Wojciechowską, studentka edukacji wczesnoszkolnej Natalia Walczak, bibliotekarka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy pani Katarzyna Wypchło i rodzic - pani Agnieszka Fryze wspólnie z uczniem klasy IId Maciejem Maciaszkiem.

  Nagrody w konkursie plastycznym w kategorii ilustracja otrzymali: Mikołaj Grabowski i Maciej Maciaszek. Najlepszy portret narysowała Kornelia Korzeniowska. W kategorii artysta przy pracy nagrody otrzymali Anna Kosiorek, Oliwia Stasiak, Patrycja Bortnowska, Maria Drużyńska, Katarzyna Maciaszek, Marzena Urbaniak i Celina Nawrot. Nagrody zostały ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich. Burmistrz pan Wiesław Sawicki zakupił uczestnikom słodycze, a radny miejski pan Mateusz Feder materiały plastyczne do świetlicy szkolnej.

  Uroczystość zakończyła dyrektor szkoły pani Aldona Ułasowiec.

  Koordynatorem Narodowego Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich była pani Irena Chwalencka. Oprawę plastyczną przygotowała pani Iwona Hrabska.

   

 • Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015

   

  SZKOŁA

  TERMIN

  GODZINA

  ul. Zachodnia

  8 IX – zebranie z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  9 IX - zebranie z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  20 X – indywidualne spotkania z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  21 X – indywidualne spotkania z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  1 XII – zebranie z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  2 XII – zebranie z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  19 I – indywidualne spotkania z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  20 I - indywidualne spotkania z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  31 III– zebranie z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  30 III – zebranie z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  18 V – indywidualne spotkania z rodzicami

  1600

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  19 V – indywidualne spotkania z rodzicami

  1600 i 1700

  ul. Zachodnia

  VI – spotkania z rodzicami: podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

  ul. Ks. J. Popiełuszki

  VI – spotkania z rodzicami: podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

   

   

 • Godziny zajęć lekcyjnych w roku szkolnym 2014/2015

   

   

   

  Numer lekcji

  Godziny zajęć

  1

  7:45 – 8:30

  Przerwa - 5 minut

  2

  8:35 - 9:20

  Przerwa - 10 minut

  3

  9:30 – 10:15

  Przerwa - 10 minut

  4

  10:25 – 11:10

  Przerwa - 15 minut (obiadowa)

  5

  11:25 – 12:10

  Przerwa - 15 minut (obiadowa)

  6

  12:25 – 13:10

  Przerwa - 15 minut (obiadowa)

  7

  13:25 – 14:10

  Przerwa - 10 minut (obiadowa)

  8

  14:20 – 15:05

  Przerwa - 5 minut

  9

  15:10 – 15:55

   
strona: