Nawigacja

 • ROK SZKOLNY 2015/2016

   

 • Wizyta w przychodni weterynaryjnej

  23 listopada klasa 1d (wych. Joanna Sidor) i klasa 1e (wych. Natalia Iwanowska) odwiedziły gabinet weterynaryjny "Omnivet".

  Pan Marcin Węgrzyn, lekarz weterynarii, pokrótce opowiedział o swoim zawodzie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć stanowiska pracy lekarza: miejsce prześwietleń, pokój zabiegowy, a także miejsce pielęgnacji zwierząt. Dzieci dowiedziały się, czym karmić zwierzęta domowe, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Pani weterynarz przypomniała również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Wizyta w aptece

    Dnia 19 listopada uczniowie klasy 1 „g” wraz z wychowawcą p. Marleną Pindel, w ramach realizacji tematu „Co, gdy jesteśmy chorzy”, odwiedzili jedną ze strzeleckich aptek – Aptekę Centrum Zdrowia.

    Dzieci przedstawiły swoje wyobrażenia dotyczące apteki oraz podarowały paniom farmaceutkom pamiątkowy plakat pt. „Apteka oczami pierwszaków”.

    Pani magister farmacji Kinga Jędryczko przeprowadziła pogadankę na temat „Jak dbać o zdrowie jesienią?”, przedstawiła sposoby ochrony przed zachorowaniem, jak również zwróciła uwagę na konieczność jedzenia owoców i warzyw oraz spożywania dodatkowych witamin. Uczniowie poznali różnego rodzaju leki (syropy, tabletki, krople, zioła, itp.) oraz dowiedzieli się, co jeszcze można kupić w aptece. Pani magister zwróciła uwagę na zakaz samodzielnego spożywania lekarstw przez dzieci.

    Dużą atrakcją okazała się możliwość bezpośredniego poznania sposobu produkcji leków. Uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, zwiedzali zaplecze apteki oraz specjalne pomieszczenie, w którym wykonywane są leki recepturowe dla szczególnych pacjentów.

    Po powrocie do klasy dzieci częstowały się żelkami o smaku owocowym zakupionymi w aptece. Z taką porcją witamin w organizmie niestraszna jest pierwszakom listopadowa pogoda!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • IC Z WIZYTĄ U BURMISTRZA STRZELEC KRAJEŃSKICH

  Tradycją w naszej szkole jest wykonywanie  kotylionów z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku szkolnym 2015/2016 klasy I - III włączyły się również do tego przedsięwzięcia, robiąc kotyliony  na zajęciach plastycznych.

  Dnia 10.11.2015r. uczniowie klasy Ic  z wychowawcą Iwoną Wojtas w przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości odwiedzili  burmistrza Strzelec Krajeńskich pana Mateusza Federa, który bardzo serdecznie przyjął pierwszaków w sali konferencyjnej. Mali obywatele  Polski wręczyli burmistrzowi, wiceburmistrzowi oraz innym pracownikom Urzędu Miejskiego wykonane na lekcji plastyki kotyliony, recytowali z wielką powagą  wiersz B. Brykczyńskiego „11 listopada”.

  Burmistrz podziękował za wręczony mu kotylion oraz  wiersz, ciesząc się, iż mali uczniowie pamiętają o tak ważnym narodowym święcie, uczą się namiastki historii Polski, patriotyzmu. Nawiązując do święta 11 listopada zapraszał dzieci z rodzicami na obchody tegoż to święta  na Rynek Miejski 11 listopada. Opowiadał dzieciom o funkcji jaką pełni w urzędzie burmistrz, przedstawił zdjęcia poprzednich burmistrzów urzędujących przed nim. Pokazał uczniom insygnia władzy miasta, wyjaśnił, kto i kiedy zakłada te łańcuchy na szyję, wielki „klucz do miasta”, flagę  miasta, tłumacząc, co na niej widnieje. Odpowiadał  dzieciom na pytania dotyczące pracy w urzędzie, ilości osób pracujących, gabinetów itp. Dzieci zwiedziły piętra urzędu, gabinet burmistrza, wiceburmistrza, sekretariat.

  Na zakończenie uczniowie otrzymali od burmistrza ołówki z napisem Strzelce Krajeńskie, emblematy z herbem naszego miasta.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Święto Niepodległości

  Dzień po Święcie Niepodległości uczniowie klasy V a uczcili 11 Listopada uroczystą akademią. Swój spektakl słowno-muzyczny zatytułowali "Droga Polaków do niepodległości".

  Była to żywa lekcja historii, podczas której zaprezentowano wydarzenia historyczne, które doprowadziły do rozbiorów Polski. Do wyobraźni zgromadzonych uczniów szczególnie przemówiło symboliczne przedstawienie odbierania Polsce niepodległości. Na scenie rozbrzmiewały słowa i melodie pięknych pieśni patriotycznych, a do śpiewu chętnie włączała się widownia. Nad całością przedstawienia czuwała p. Eliza Kołodziejska.

  Przedstawienie to obejrzeli uczniowie kilkunastu klas od I do VI. Gromkie brawa były dowodem na to, że takie spotkania z historią odpowiadają im najbardziej i przemawiają do ich wyobraźni i wrażliwości.

   

 • „Dzień - Śniadanie Daje Moc”

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Idąc za tą myślą uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci z klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. tworzą Klasowe Kluby „Śniadanie Daje Moc”. W klasach w czasie zajęć edukacyjnych uczniowie poznają najważniejsze informacje dotyczące zdrowego odżywiania, szczególnie oparte na 12 Zasadach Zdrowego Odżywiania, opracowanego przez Instytut Matki i Dziecka oraz na programach zdrowotnych opracowanych przez wychowawców klas. Uczniowie wiedzą, że do szkoły powinni przychodzić po i ze śniadaniem, jak ważne dla zdrowego rozwoju jest spożywanie w odpowiednich ilościach, nabiału, owoców, warzyw, pieczywa, czy mięs. Potrafią zadbać o higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Spośród napojów gaszących pragnienie wybiorą wodę oraz ograniczą spożywanie zbędnych słodyczy. Wiedzą również, że najbardziej wartościową dla zdrowia aktywnością jest aktywność fizyczna.

  Obok zajęć edukacyjnych do najważniejszych działań w ramach edukacji zdrowotnej uczniów klas I - III z PSP Strzelce Kraj. należy udział w ogólnopolskiej akcji: „Dzień – Śniadanie Daje Moc”. Jak co roku, uczniowie i ich wychowawcy prężnie przystąpili do akcji, która przypadała na 6 listopada, a data nie była przypadkowa, ponieważ poprzedzała Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – 8 listopada. Uczniowie poszczególnych klas mieli okazje samodzielnie przygotować sobie poranny posiłek, uwzględniając w nim różnorodność produktów, wartość odżywczą, jak i estetykę przygotowanego posiłku. Obok przygotowania posiłku dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego żywienia, higieny podczas prac kulinarnych oraz czerpały radość ze wspólnego spożywania posiłku.

  W klasie II h (wych. M. Klaszczyńska) akcję „Śniadanie Daje Moc” połączono z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w ramach której Pani Dorota Michalak, mama jednej z uczennic zaprezentowała wiersze o owocach i warzywach. Ponadto „Mali Mistrzowie” z klas II b (wych. B. Samerdak) i I d ( wych. Joanna Sidor) przekazali relację z całej akcji uczestnikom i sympatykom programu „Mały Mistrz”.

  Cała akcja obok wartości edukacyjnych, okazała się wspaniałą zabawą, przynoszącą wiele radości uczniom, jak i wychowawcom.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • WARTO POMAGAĆ!

  Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna 15 jubileuszowa edycja ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł, do której przystąpiły klasy III, IV. W swoich pracach plastycznych uczniowie przedstawiali, w jaki sposób można pomagać ludziom oraz zwierzętom. Jury spośród wielu prac wyłoniło trzech laureatów z naszej szkoły, którymi są:

  Natalia Gołąb – klasa III c

  Wiktoria Karpińska – klasa III c

  Igor Roćko – klasa V f

  W dniu 06.11.15r. uczniowie odebrali dyplomy i nagrody z rąk burmistrza Strzelec Krajeńskich pana Mateusza Federa oraz pani Justyny Bąk koordynatora programu w naszej gminie.

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

   

 • II e oraz II h w kinie

  13 listopada klasy II e (wych. G. Mróz) i II h (wych. M. Klaszczyńska) pojechały do nowego kina CINEMA3D  w Gorzowie Wlkp. na film "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii".

  Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.

  Film niezwykle nas zaciekawił i wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy przygody głównego bohatera. W czasie drogi powrotnej nikogo nie opuszczał dobry nastrój. Pełni wrażeń i uśmiechów na twarzach powróciliśmy do szkoły.

  Zdjęcia z wyjazdu w Albumie fotograficznym.

   

 • Spotkania z ciekawymi ludźmi w I "c"

   

  Uczniowie klasy I „c” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. rozpoczęli w swojej klasie cykl spotkań z ciekawymi ludźmi.

  W tym roku szkolnym 05.11.2015r. jako pierwsza odwiedziła dzieci pani Maria Wolak - Paszkiewicz mieszkanka Strzelec Krajeńskich, babcia jednej z uczennic - Antoniny Paszkiewicz, była pracownica Publicznej Szkoły Podstawowej, ceniona, z osiągnięciami ,nauczycielka plastyki, która wprowadziła dzieci w świat barw. Tłumaczyła uczniom jak ważne jest obserwowanie świata, zmysł wzroku - nasze oczy widzą, a ręka przerabia to malując, rysując na kartce papieru.

  Pani Maria zajęcia plastyczne rozpoczęła od pokazania dzieciom pięknych, wielobarwnych reprodukcji znanych malarzy: Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Zarębskiego, Maksymiliana Gierymskiego oraz Claude Monet. Po krótce omówiła wybrane dzieła, pytając uczniów o przewagę barw na obrazach.

  Niektóre dzieci poznały, inne utrwaliły, jakie to barwy ciepłe i zimne. Po wstępie, wprowadzeniu, zadaniem dzieci było namalowanie, umieszczenie na zewnątrz kartki barw zimnych, w środku barw ciepłych w postaci wielobarwnych plam. Uczniowie sprawdzali, a potem mówili, jakie kolory powstają z mieszanych barw.

  Po skończonej pracy pani Maria podziękowała wszystkim uczniom za miłą współpracę. Podsumowaniem było zrobienie wystawy i wybranie najciekawszych prac. Wychowawczyni zrobiła uczniom pamiątkowe zdjęcia z zaproszonym gościem. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

  Na zakończenie pani M. Wolak - Paszkiewicz wręczyła wychowawczyni, pani Iwonie Wojtas cenne szablony, pomoce na zajęcia plastyczne.

  Zdjęcia z wizyty w Albumie fotograficznym.

   

 • Czytam sobie w bibliotece

  W ramach projektu Czytam sobie w bibliotece”  6 - go i 7- go listopada b.r. klasy II „i” i I „g”  wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Aliną Bagrowską i p. Marleną Pindel odwiedziły Bibliotekę  Publiczną Miasta i Gminy  w Strzelcach Krajeńskich. "Czytam sobie w bibliotece" to pomysł na promocję czytelnictwa, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników. Celem tych spotkań jest zachęcanie uczniów do samodzielnego czytania książek oraz korzystania z zasobów zebranych w bibliotece. 

  Panie bibliotekarki zorganizowały zajęcia, na których uczniowie w twórczy sposób mogli zinterpretować literaturę. Zajęcia odbyły się na podstawie fragmentów książki "Maja na tropie jaja" Rafała Witka. Korzystali z takich form wyrazu jak animacja, film, plastyka. Aktywnie i twórczo  współpracowali w grupie oraz zabierali głos indywidualnie, uzasadniając swoje zdanie.

  Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Efektem tych zajęć jest przede wszystkim to, że uczniowie będą kojarzyć czytanie z przyjemnością!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Ja czytam!

  Ja czytam!  to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytania u uczniów przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. Patronem honorowym Ja czytam! jest Minister Edukacji Narodowej.

  W naszej szkole przy ul. Zachodniej do programu przystąpili uczniowie klasy IIId i IIIe. Dzieci chętnie czytają i dzielą się informacjami na temat przeczytanych książek.

  Na pierwsze wspólne spotkanie zapraszamy 25 listopada 201r. o godz. 17:00 w świetlicy przy ul. Zachodniej na rodzinne czytanie pt.: „Jesienne spotkania z książką”.

  Wszystkich chętnych członków rodziny zapraszamy do wpisania się na plakacie w holu przy ulicy Zachodniej.

   

 • Wizyta w przychodni weterynaryjnej

  Uczniowie klasy II e odwiedzili gabinet weterynaryjny "Omnivet". Tam lekarz weterynarii Marcin Węgrzyn opowiedział uczniom, na czym polega jego praca. Pokazał przyrządy do badania zwierząt. Najciekawszym miejscem okazała się pracowania RTG, gdzie wykonuje się prześwietlenia. Tam dzieci oglądały zdjęcia przeróżnych zwierząt i ich części ciała. Pan Marcin opowiadał także o przeprowadzonych zabiegach i zwierzęcym szpitaliku.

  Wizyta w przychodni weterynaryjnej miała na celu ukazać specyfikę pracy weterynarza, jak również zaakcentować odpowiedzialność człowieka za losy zwierząt, nie tylko tych domowych.

   

 • Teatr przyjechał do nas

  Uczniowie klasy II e zostali zaproszeni na spektakl teatralny przygotowany przez aktorów gorzowskiego teatru.

  Dzieci obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek”, który został przygotowany w ramach programu realizowanego przez Centrum Edukacji w Warszawie. Głównym celem programu jest poszerzenie dostępu do kultury dla dzieci z mniejszych miejscowości. Poprzez sztukę w reż. Cezarego Żołyńskiego, teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. chce rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz „uczulić” najmłodszych na kontakt z nieznajomą osobą.

  Po spektaklu aktorzy przygotowali niespodziankę w postaci warsztatów teatralnych. Dzieci poznały kilka tajników prezentowanej sztuki, historię teatru kukiełkowego oraz sposób poruszania marionetką.

  Na koniec uczniowie podziękowali aktorom wręczając kwiaty.

  Zdjęcia w Albumie.

   

 • Nie pal przy mnie, proszę

   

  W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby przy nich palą papierosy. Jest on adresowany do uczniów klas I oraz ich rodziców. Koordynatorem działań jest nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Grażyna Kawalec.

   

  HARMONOGRAM_DZIALAN.docx

   

 • Z wizytą na targowisku

   

  Dnia 22.10.2015 r. klasy 1d oraz 1e wraz ze swoimi wychowawczyniami Joanną Sidor i Natalią Iwanowską wybrały się na targ miejski. Przed wyjściem wychowawczynie zwróciły uwagę uczniom na bezpieczeństwo, kulturę zachowania i przestrzeganie poleceń.

  Uczniowie obserwowali codzienną pracę na targu. Co można kupić?, co ile kosztuje?, co kupujemy na sztuki?, a co na kilogramy? Uczniowie poznali i utrwalili nazwy nieznanych owoców oraz warzyw. Sprzedawca również zaproponował zabawę w ważenie: co jest lżejsze, a co jest cięższe? Dzieci były zachwycone.

  Zdjęcia w Albumie.

   

   

 • Wizyta w laboratorium dla dzieci i młodzieży

  Dnia 21 października 2015 r. uczniowie z klas III a i III c uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Gorzowski Ośrodek Technologiczny w Stanowicach. W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską uczniowie wykonali trzy doświadczenia chemiczne oraz trzy doświadczenia z dziedziny fizyki.

  W Klubie Młodego Wynalazcy dzieciom najbardziej podobało się wykonanie reakcji, której efekt przypominał tzw. „lawę lampę” oraz napompowanie „magicznego balonu” za pomocą dwutlenku węgla powstałego w wyniku reakcji. Uczniowie badali również pH roztworów wodnych oraz wytwarzali i badali właściwości pola magnetycznego i elektromagnetycznego.

  W trakcie warsztatów dzieci dokumentowały każde doświadczenie na kartach pracy, które zabrały do domu. To była bardzo udana wycieczka!

  Zdjęcia z wyjazdu w Albumie fotograficznym.

  Opracowała: Magdalena Pelechacz

   

 • PIERWSZA POMOC W NASZEJ SZKOLE

   

  „Cała Polska Uczy Ratować”

  Uczniowie od pierwszej klasy uczą się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Warsztaty systematycznie prowadzone są przez szkolną pielęgniarkę – Krystynę Bulwan.

  W tym roku dzieci z klas III c, VI b, VI c, VI d zaangażowali się w bicie rekordu w jednoczesnym  wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

  16 października 2015 r. w samo południe w ramach programu Cała Polska Uczy Ratować organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, nasi uczniowie przez pół godziny starali się udzielać pierwszej pomocy prezentując własne umiejętności na przygotowanych wcześniej fantomach. W trakcie bicia rekordu uczniowie wykonywali także dodatkowe zadania, np. opatrywali rany pluszowym misiom, rozwiązywali krzyżówkę, tworzyli wspólny plakat oraz zostawiali swój autograf, jako dowód udziału w kampanii.

  Po zakończeniu bicia rekordu każdy uczestnik otrzymał praktyczną apteczkę pierwszej pomocy. Zajęcia nie tylko podobały się dzieciom ale przede wszystkim mamy nadzieję pozwoliły utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Całe wydarzenie zostało udokumentowane filmem i zdjęciami.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a także nauczycielom za pomoc w przygotowaniu akcji Cała Polska Uczy Ratować.

  Organizatorzy: Krystyna Bulwan – szkolna pielęgniarka, Magdalena Pelechacz – wychowawca kl. III c

   

  „112 – ratuje życie”

  W październiku tego roku również uczniowie z klas II b i III a uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym p. Krzysztofem  Łabędziem. Na spotkaniu ratownik przypomniał dzieciom najważniejsze numery telefonów i zasady zgłaszania pomocy. Pokazał jak należy opatrywać rany, zabezpieczyć złamaną rękę, co zrobić gdy się poparzymy i gdy mamy krwawiący nos. Największą atrakcją było dla dzieci przećwiczenie udzielania pierwszej pomocy, gdy staje akcja serca. Każde z nich przećwiczyło na manekinie ułożenie poszkodowanego, masaż serca i oddechy. Spotkanie zakończyła p. Katarzyna Jeszek ze Szpitala Powiatowego w Drezdenku, która poprosiła, aby dzieci narysowały prace o udzielaniu pierwszej pomocy, a tym samym wzięły udział w konkursie pt. „112 – ratuje życie”.

  Opracowała: Hanna Feszczyn-Klimek – wychowawca kl. III a

  Zdjęcia powyższych akcji w Albumie fotograficznym.

   

 • Ślubowanie klas I

   

  Dnia 14.10.2015 r. w godzinach 9:00 – 10:30 w sali gimnastycznej PSP w Strzelcach Kraj. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

   

  W tak ważnym dniu dla pierwszaków, ich rodziców, uczestniczyli zaproszeni goście:

  Burmistrz Strzelec Krajeńskich pan Mateusz Feder,

  przedstawiciele Rady Rodziców: pan Leszek Gzyl, pani Agnieszka Muszyńska,

  dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice,

  których powitała uczennica klasy IV c Karolina Ambrożuk.

   

  215 pierwszaków przed uroczystym ślubowaniem, pasowaniem na uczniów PSP zaprezentowało w montażu słowno-muzycznym prowadzonym przez uczennice klasy IVc Aleksandrę Dudek i Hannę Chmiel, wiadomości i umiejętności, jakie dotychczas zdobyli w szkole.

   

  Program artystyczny przygotowały wychowawczynie klas pierwszych:

   

          Ia – Irena Wieczorek

          Ib – Maria Leśkiewicz

          Ic - Iwona Wojtas

          Id - Joanna Sidor

          Ie – Natalia Iwanowska

  If –Joanna Bojba

  Ig - Marlena Pindel

  Ih – Grażyna Kawalec

  Ii – Beata Markowicz

   

  Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły:

   

  Być dobrymi uczniami,

  Przyjaciółmi roślin i zwierząt,

  Swoją nauką i zachowaniem

  sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom

  Kochać swoją Ojczyznę.

   

  Po ślubowaniu, prowadzący uroczystość pan Marek Kiona, poprosił dyrekcję szkoły oraz zaproszonych gości o pasowanie uczniów klas I.

  Przedstawiciele Rady Rodziców pan Leszek Gzyl i pani Agnieszka Muszyńska wręczyli pierwszakom upominki zakupione przez Radę Rodziców, a burmistrz pan Mateusz Feder słodycze.

  Dyrektor szkoły Teresa Karcz w swoim przemówieniu gratulowała uczniom występu oraz życzyła dużo motywacji, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, wzorowego zachowania.

  Kilka zdjęć z uroczystości w Albumie fotograficznym.

   

 • Święto Drzewa

   

  "Święto Drzewa" to program edukacji ekologicznej, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. W tym roku uczniowie klas II świętowali ten wyjątkowy dzień w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

   

  W pierwszej połowie października uczniowie pojechali do lasu, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych roli lasu w środowisku, poznali warstwy lasu i ich mieszkańców, rodzaje i gatunki drzew, budowę drzewa, oraz do czego wykorzystywane jest drewno.

   

  Uczniowie mieli niecodzienną okazję podzielić się swoją wiedzą ze słuchaczami Radia Zachód.

   

  Obok zajęć edukacyjnych nie zabrakło czasu na zabawę. Dzieci przy dźwiękach muzyki próbowali zbudować domek z patyków dla osiołka Kłapouchego.

   

  Nagromadzone emocje można było wyrazić przy wykonaniu pracy plastycznej.

   

  Na koniec, w budynku Centrum Edukacji Leśnej w Dankowie na dzieci czekała ciepła herbata oraz poczęstunek.

   

  Za organizację i przeprowadzenie zajęć odpowiedzialna była pani Daria Wyrembelska – Wacławska, pracownik Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie.

   

  Link do audycji Radia Zachód:

  http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/region/swieto-drzewa/

   

  Zdjęcia z wyjazdu w Albumie fotograficznym.

   

   

   

 • Pokażcie klasę

   

  To już szósta edycja tego konkursu. Łącznie w dotychczasowych pięciu uczestniczyło już 301 klas. Niektóre więcej niż raz - jak np. zeszłoroczna klasa 6b z naszej szkoły, która wygrała swoją kategorię 3 lata temu, jeszcze jako klasa 4b, a w zeszłym roku wygrała ponownie.

  Wraz z "Gazetą Lubuską" plebiscyt organizuje wojewoda lubuski Katarzyna Osos i lubuski kurator oświaty Bogna Ferensztajn. Partnerem jest w tym roku SE Bordnetze Polska w Gorzowie Wlkp. Sponsorzy: Kronopol Żary i Castorama Gorzów Wlkp.
  W tym roku startują w plebiscycie dwie klasy z naszej szkoły: 2e (wych. G. Mróz) i 5d (wych. A. Grygorczyk). Obie bardzo liczą na wasze wsparcie. Wystarczy wysłać smsa na numer 71321 podając w treści: sp.2 (to głos na 5d) lub np.10 (to głos na 2e).


   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć