Nawigacja

 • ROK SZKOLNY 2015/2016

   

 • Dzień Europy

  21 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich już po raz piaty obchodzili Dzień Europy.

  Kilka tygodni wcześniej wylosowali kraj, o którym musieli zdobyć jak najwięcej informacji. Była zacięta "walka" w czterech kategoriach: potrawa, quiz z historii Unii, rozgrywka sportowa i charakterystyczna piosenka. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o państwach należących do Unii Europejskiej.

  Główną wygraną była nagroda pieniężna, którą zdobyła klasa Ve, wych. W. Grondal. Kolejne dwa miejsca to nagroda niespodzianka ufundowana przez Panią dyr. Teresę Karcz. Drugie miejsce zdobyła klasa VI c, wych. A. Brot, trzecie miejsce klasa VI a, wych. M. Łabuńka.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Uroczystość zaplanował i zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką A. Mazurek i A. Grygorczyk.

   

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

  13.04.2016r. w Sulechowie odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH organizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska”.

  Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

  Majdański Maksymilian kl. Va,

  Krzyszewski Dawid kl. IIIb,

  Paluta Maciej kl. IIIa,

  Paluta Karolina kl. Va.

  O czołowe miejsca walczyły 23 drużyny z województwa lubuskiego. Nasi uczniowie zdobyli V miejsce.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Opiekun szachistów: Elżbieta Partyka

   

 • Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – autorem książki „Pan Kuleczka”

  Dnia 04.04.2016 r. uczniowie klasy II f (wych. Elżbieta Partyka) uczestniczyli w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich spotkaniu z Wojciechem Widłakiem - autorem książki „Pan Kuleczka” i wielu innych książek dla dzieci.

  Tajemniczy gość  przybył  w charakterystycznej muszce i w meloniku. Uczniowie z ogromną uwagą słuchali o tym, co zainspirowało go do pisania, o bohaterach książek oraz o jego przyjaźni z ilustratorami książek.

  Autor otrzymał od dzieci prezenty: własnoręcznie wykonane projekty stron do serii książek ,,Pan Kuleczka”.

  Po rozmowie młodzi czytelnicy ustawili się w długiej kolejce po autografy i dedykacje.

  Elżbieta Partyka

   

 • Janusz Chomontek odwiedził naszą szkołę

  Janusz Chomontek to wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. 14 kwietnia dał próbkę swoich żonglerskich umiejętności licznie zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Bożena Samerdak

   

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

  14 kwietnia br. odbył się w naszej szkole  międzyszkolny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego.

  Laureaci:

  I miejsce:  Jędrzej Pilarski z PSP w Starym Kurowie,

  II miejsce: Mateusz Piechowski z PSP w Zwierzynie,

  III miejsce: Wiktor Malewicz z PSP w Zwierzynie.

  Joanna Surma

   

   

 • Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017

  Komisja rekrutacyjna pozytywnie rozpatrzyła wszystkie zgłoszenia i wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017.

  Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017 wywieszona jest w gablocie szkoły od 13 kwietnia.

  Lista uczniów zapisanych do poszczególnych klas będzie dostępna w sekretariacie szkoly od 23 maja 2016 r.

   

 • Z WIZYTĄ W LABORATORIUM

  Dnia 07.04.2016 klasy II c i II d wybrały się na wycieczkę do Gorzowskiego  Ośrodka Technologicznego w Stanowicach. Uczniowie wzięli  udział w prawdziwych zajęciach laboratoryjnych. Podczas zajęć wykonali trzy doświadczenia, które wywarły na nich ogromne wrażenie. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyło się doświadczenie, którego efekt wyglądał jak „lawa lampa”. Podczas warsztatów dzieci mogły dokumentować każde doświadczenie na specjalnie przygotowanych kartach pracy, które zabrały do domu.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Monika Czaińska

 • Konkurs recytatorski

  Dnia 17.03.2016r. w klasie Id (mgr Joanna Sidor) i w klasie Ie (mgr Natalia Iwanowska) odbył się klasowy konkurs recytatorski. Dzieci zaprezentowały wiersze Juliana Tuwima. Każdy mały artysta wyrecytował wybrany wiersz najpiękniej jak potrafił. Starał się, żeby choć przez chwilę w wyobraźni publiczności pojawiły się obrazy z wiersza.

  Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali dyplom. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

  Natalia Iwanowska

   

 • Wystawa klocków LEGO i wystawa EUREKA

  Dnia 30.03.2016r. uczniowie klasy 1d (wych. J. Sidor) oraz uczniowie klasy 1e (wych. N. Iwanowska) uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Celem wyjazdu było obejrzenie wystawy klocków „Lego”. Obejrzeliśmy wiele interesujących budowli, m.in. 10 m kopię Titanica, podświetlane statki Star Words, postacie z bajek, różnego rodzaju pojazdy i inne zapierające dech w piersiach budowle np. Big Ben i statua Wolności. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się na projekcję filmu, który miał na celu ukazać świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego. Na koniec czekała na nas największa atrakcja! Zostaliśmy zaproszenie do zabawy, gdzie mogliśmy układać budowle z gigantycznych klocków, montować poznane literki oraz obrazki postaci ze znanych bajek. Po zabawie udaliśmy się na małe zakupy klocków lego.

  Naszym kolejnym punktem wycieczki była wystawa „Eureka”, poświęcona fizyce i jej zastosowaniu, w życiu codziennym. Na początku pan przewodnik pokazał nam kilka eksperymentów. Po kolei omawiał każdą z demonstrowanych rzeczy. Następnie sami mogliśmy podejść do każdego urządzenia i sprawdzić jego zastosowanie. To był bardzo interesujący i pełen wrażeń dzień. Uczniowie wrócili zmęczenie, ale z uśmiechem na twarzy.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Natalia Iwanowska

   

   

 • Wernisaż podsumowujący konkurs „Moje miasto”

  W piątek, 1 kwietnia w Spichlerzu  odbył się wernisaż wystawy podsumowującej Szkolny Konkurs Plastyczny „Moje miasto”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz do odwiedzenia wystawy, którą można jeszcze zobaczyć w galerii.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Iwona Hrabska

   

 • Zawód – architekt

   

  W jaki sposób uczniowie klas IV-VI naszej szkoły mierzą się ze specyfiką tego niezwykle interesującego zawodu? Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji ze zrealizowanych zajęć.

   

  Projekt_1.pdf

  Projekt2.pdf

  Projekt3.pdf

  Projekt4.pdf

  Projekt5.pdf

  Projekt6.pdf

  Iwona Hrabska

   

 • Konkurs piosenki obcojęzycznej

  22 marca br. odbył się szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce ex aequo :

  Klasa 6 c reprezentowana przez A. Rusewicz, K.Gólcz, K. Cwalina, W. Ankowska, S. Banasiak

  Klasa 6 d reprezentowana przez K. Maciaszek, A. Małyszczak, N. Sowińska

  II miejsce : Klasa 4 b (wystąpiła cała)

  III miejsca nie przyznano
   

  Asia Surma

   

 • Konkurs Recytatorski w klasie II h „Poezja bliska dziecku”

  Dnia 22 marca 2016r. w klasie II h odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski pt. „Poezja bliska dziecku”.  Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Każdy uczeń wcześniej wybrał i nauczył się wiersza dowolnego autora poezji dziecięcej, by potem zaprezentować go na forum klasy.

  Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury wyłoniło laureatów: Hannę Fornalczyk i Ksawiera Rutkowskiego. Zwycięzcy będą reprezentować naszą klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 7 kwietnia.  Komisja wyróżniła również Michała Ferensa, który nauczył się najdłuższego wiersza.

    

  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek od wielkanocnego zajączka.  Duże brawa dla wszystkich, którzy przystąpili do konkursu!

  Wychowawca Monika Klaszczyńska

   

 • „INSTRUMENTY Z DUSZĄ” - RODZINA INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH

  17 marca 2016r. uczniowie klasy I f (wych. Joanna Bojba) i II h (wych. Monika Klaszczyńska) pojechali na lekcję do Filharmonii Gorzowskiej.

  Dzieci odbyły niezwykłą edukacyjną podróż po krainie instrumentów, podczas której przedstawione zostały instrumenty, sposoby wydobycia dźwięku oraz możliwości wykonawcze. Dowiedziały się, czym charakteryzują się instrumenty. Co je łączy, a co sprawia, że różnią się od swoich „muzycznych” krewnych. Przed uczniami prezentowały się skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Wszystkim bardzo podobał się koncert i nabraliśmy chęci na kolejne spotkania z muzyką.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Monika Klaszczyńska

   

 • „O KASI, CO GĄSKI ZGUBIŁA”

  W piątek 18 marca odbyła się kolejna transmisja Internetowego Teatru TVP dla Szkół.

  Tym razem uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl pt. „O Kasi, co gąski zgubiła” z Teatru Groteska w Krakowie. Historia opowiadała o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyruszyła w drogę, by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie.         

  Spektakl został zaprezentowany w ramach autorskiego projektu „iTeatr dla szkół”, opartego na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.2

  Szkolny koordynator Monika Klaszczyńska

   

 • Podsumowanie III edycji konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną starosty strzelecko-drezdeneckiego

  Na konkurs nadesłanych zostało 360 przepięknych prac! Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich.

  W kategorii wiekowej klasy I-III Szkoły Podstawowej uczennica naszej szkoły – Zosia Dąbrowska z kl. II a zdobyła III miejsce,  a wyróżnienia otrzymało aż 17 uczniów z klas I-III. Nagrodzeni otrzymali dyplomy, książki i słodycze. Za czynny udział w konkursie także szkoła otrzymała duży upominek w postaci gier edukacyjnych i artykułów szkolnych, które zostały przekazane do świetlicy szkolnej.

  Wyróżnienia otrzymali:
  Hanna Kucner (8 lat)
  Michał Ferens (8 lat)
  Hanna Broniarska (8 lat)
  Emma Lubieniecka (7 lat)
  Zuzanna Pawelec (8 lat)
  Liliana Putek (7 lat)
  Barbara Michalik (10 lat)
  Krzysztof Chrzanowski (7 lat)
  Matylda Roszak (8,5 lat)
  Maria Butkiewicz (9 lat)
  Amelia Miśków (9 lat)
  Hanna Podkówka (8 lat)
  Lena Wasij (8 lat)
  Angelika Liczycka (9 lat)
  Julian Walczak (6 lat)
  Nina Wasij (10 lat)
  Maja Lewicka (7 lat)

  Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego pod adresem: http://www.fsd.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=136&dzialy=136&akcja=artykul&artykul=89#

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Spotkania z ciekawymi ludźmi

  18 marca br. klasę I g (wych. Marlena Pindel) odwiedziła mama uczennicy Leny Waliszewskiej – pani Katarzyna Waliszewska, na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich.

  Pani Katarzyna zaplanowała dla dzieci bardzo atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z kolorową chustą, dlatego też szerokie uśmiechy gościły na ich twarzach w trakcie zajęć, jak i po ich zakończeniu.

  Z szerokiej gamy zabaw Pani Katarzyna wybrała dla pierwszaków zabawy takie jak: „Kogo brakuje?”, „Przebieganie pod chustą”, „Bilard”, „Sztorm”, „Kwiat lotosu” i wiele innych. Najciekawsza okazała się zabawa, w której to prowadząca zamieniła się w rekina i schowana pod chustą wciągała pod nią dzieci.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

  Marlena Pindel

   

 • Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

  Dnia 17.03.2016 w strzeleckim Spichlerzu ogłoszono wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w Gminie.

  Laureatami z naszej szkoły zostali:

  1. Świetlica szkolna w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. (op. M. Broniarska),

  2. Klasa II „i” w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. - wychowawca Alina Bagrowska,

  3. Klasa II „d” w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. - wychowawca Natalia Sagan,

  a wyróżnienie przypadło klasie II „c” - wychowawca Monika Czaińska.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Monika Czaińska

   

 • Wizyta pani dietetyk

  Dnia 18.03.2016 klasę 2c odwiedziła pani dietetyk. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polega jej praca oraz co to jest zdrowe odżywianie, witaminy i dlaczego są aż tak ważne dla naszego organizmu.

  Monika Czaińska

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć