Nawigacja

 • ROK SZKOLNY 2015/2016

 • Nowy rok szkolny 2015/2016

   

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 01 września 2015 r. o godzinie 09:00 na szkolnym boisku Orlik.

  Poniżej przedstawiamy przydział gabinetów dla poszczególnych klas:

  KLASA

  SALA

  1 a

  6

  1 b

  3

  1 c

  9

  1d

  8

  1e

  2

  1f

  Zachodnia

  1g

  Zachodnia

  1h

  Zachodnia

  1i

  Zachodnia

  2a

  7

  2 b

  21

  2 c

  1

  2d

  22

  2e

  4

  2f

  Zachodnia

  2g

  Zachodnia

  2h

  Zachodnia

  2i

  Zachodnia

  3a

  43

  3 b

  33

  3 c

  Mała świetlica

  3 d

  Zachodnia

  3e

  Zachodnia

  4 a

  39

  4 b

  32

  4 c

  34

  4 d

  40

  4 e

  38

  5 a

  aula

  5 b

  Szatnia wych.fiz.

  5 c

  41

  5 d

  44

  5 e

  Szatnia wych.fiz.

  5f

  aula

  6 a

  Sala gimnastyczna

  6 b

  Sala gimnastyczna

  6 c

  Sala gimnastyczna

  6 d

  Sala gimnastyczna

  6 e

  Sala gimnastyczna

   

 • ROK SZKOLNY 2014/2015
   

 • Podręczniki w roku szkolnym 2015/2016

   

  W zakładce Podręczniki 2015-2016 znajduje się aktualny spis podręczników i ćwiczeń, które należy zakupić na nowy rok szkolny 2015/2016.

   

 • DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

   

  W ramach obchodów Dnia Bociana Białego uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich wybrali się 15 i 22 czerwca 2015 r. do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Czekała tam na dzieci pani Daria Wyrembelska – Wacławska (specjalista SL w Nadleśnictwie Strzelce Krajeńskie), która w stroju bociana poprowadziła zajęcia edukacyjne.

  Pierwszaki obejrzały prezentację o sekretach życia bocianów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się informacjom na temat trybu życia, budowania gniazd, opiekowania się młodymi, zagrożeniami ze strony ludzi oraz na temat wędrówek tych pięknych ptaków. Największe zdziwienie wywołały informacje o diecie bocianów, bo okazało się, że żaba wcale nie jest największym przysmakiem bociana. Pod koniec zajęć uczniowie wykonali bocianie czapki.

  Podczas wycieczki dzieci spacerowały po lesie, pokonywały leśny tor przeszkód oraz wesoło bawiły się na placu zabaw. Był też słodki poczęstunek, przygotowany przez Nadleśnictwo. Na zakończenie uczniowie wręczyli podziękowanie za ciekawe zajęcia oraz prace plastyczne o bocianach, które wcześniej przygotowały na zajęciach w szkole. Przed powrotem do domu każdy pierwszak otrzymał jeszcze upominek – książeczkę o bocianach.

  Dzieciom tak podobało się w lesie, że aż nie chciały wracać! Pierwszaki umówiły się na ponowny przyjazd, gdy będą już w drugiej klasie.

  Zdjęcia z wyjazdu w Albumie fotograficznym.

  Wyjazd zorganizowały wychowawczynie:

  klasy Ic Teresa Karcz
  klasy Id Maria Kram
  klasy Ie Gabriela Mróz
  klasy Ih Monika Klaszczyńska.

   

 • PILOTAŻ PROJEKTU „ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA” 2014/2015

  Uczniowie naszej szkoły (kl. I d, II c, III e) wraz z nauczycielkami p. Marią Kram, p. Magdaleną Pelechacz oraz p. Gabrielą Mróz wzięli udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka”. Projekt realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Celem projektu jest zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów przygotowujących do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.

  Uczniowie mieli okazję uczyć się odpowiedzialności za siebie, uświadamiać sobie różnicę miedzy dobrem, a złem. W trakcie realizacji projektu dzieci poznawały wartość, jaką jest piękno ukryte w dźwiękach muzyki, sztuce, przyrodzie. Zadawały sobie pytanie, czy bakteria również  może być piękna? Podczas zajęć, pt. „Kupuj z głową” uczniowie wyciągali wnioski dotyczące wpływu reklamy na odbiorcę. Uczyli się, co to znaczy być uczciwym, prawdomównym, prawym i rzetelnym. Grając na instrumentach perkusyjnych w klasowej orkiestrze, uwrażliwiali się na wartość, jaką jest współpraca. Pisząc sms mający pocieszyć jedną z bohaterek bajki – mrówkę, kształtowali w sobie poczucie empatii i życzliwości. Tworzyli mapy myśli oraz odgrywali scenki dramowe, w których wskazywali wartość współdziałania, równości, przyjaźni i koleżeństwa. Uczyli się poszanowania przyrody i własnego środowiska. W trakcie warsztatów nie zabrakło również zagadnień matematycznych. Realizując „Serial matematyczny”, uczniowie poznawali perypetie mieszkańców „Figurowa Geometrycznego”. Dzięki bohaterom dowiedzieli się, czym jest dług, oszczędzanie, punktualność, obowiązkowość, czy szacunek dla starszych ludzi. W trakcie pilotażu nie zabrakło również uczenia młodych sportowców gry „fair play” oraz kulturalnego kibicowania.

  Uczniowie bardzo chętnie podejmowali zadania związane z „etycznymi zakamarkami”. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia praktyczne, które zachęcały do dyskusji i prowadziły do ciekawych wniosków. Mam nadzieję, że wartość, jaką jest „dobro” na stałe zagości w umysłach i sercach najmłodszych wychowanków, którzy w przyszłości będą współdziałać przy budowaniu demokratycznego społeczeństwa.

  W Albumie fotograficznym zdjęcia z realizacji tego projektu.

  Magdalena Pelechacz – szkolny lider

   

 • Kangur matematyczny 2015

   

  Kangur Matematyczny integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.

  W tegorocznej XXIV edycji międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny brało udział 99 uczniów naszej szkoły z klas II – VI.

  Osiem osób z klas drugich zdobyło wyróżnienie. Są to:

  • Szymon Gibki
  • Ziemowit Demut-Wachocki
  • Maciej Paluta
  • Barbara Michalik
  • Dawid Krzyszewski
  • Hanna Stasiak
  • Lena Młynaryk
  • Maja Jurasz.

  Wyróżnienie przypadło także 2 uczniom z klas VI, Beacie Kęszczyk i Maciejowi Goździckiemu. Wynik bardzo dobry w tym konkursie osiągnął natomiast inny uczeń klasy VI - Mateusz Klepacki i to on 11 czerwca 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim został nagrodzony na uroczystym podsumowaniu tego konkursu.

   

 • Dzień Matki i Dzień Ojca w IIIc

   

  11 czerwca 2015r. o godz. 17:00 w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, którą przygotowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Iwona Wojtas.

  Uczniowie klasy IIIc chcąc wyrazić, jak ważną rolę w ich życiu pełni mama i tata pięknie zaprezentowali się w przygotowanym programie artystycznym – recytowali wiersze, prezentowali scenki, śpiewali skoczne, wesołe piosenki o swoich rodzicach przy akompaniamencie pianina, na którym grała pani Iwona Wojtas.

  Wybrane dzieci popisały się grą na instrumentach: Karolina Ambrożuk grą na klarnecie, Małgorzata Cieślik – na skrzypcach, Zuzanna Dreczkowska – na gitarze.

  Po części artystycznej odbył się konkurs dla rodziców. Na tablicach umieszczone były portrety rodziców narysowane przez dzieci. Każdy rodzic musiał rozpoznać się na portrecie i stanąć koło swego dziecka.

  Wychowawczyni zrobiła pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyła rodzicom i dzieciom słodkości.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli rodzicom serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki wykonane na zajęciach plastycznych.

   

 • Wycieczka do Mniszek klasy IIIa i IIIe

   

  3 czerwca 2015r. uczniowie klas IIIa i IIIe uczestniczyli w wycieczce do Mniszek. Dzieci zwiedzały Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Zapoznały się z dawnymi, ginącymi zawodami jak kowal, garncarz, pszczelarz, szewc, bednarz, itp.

  Oglądały używane maszyny i sprzęty dawnego gospodarstwa domowego. Dowiedziały się, jak robiło się masło i jak wykonywało się podstawowe prace domowe, jak pranie, czy prasowanie. Zwiedziły również dawną klasę i z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o starej szkole.

  Następnie dzieci zwiedzały muzeum przyrodnicze, w którym podziwiały rosnące drzewa, mieszkańców lasu i ich domy. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia leśnych zwierząt oraz słuchały ich odgłosów.

  Najważniejszym punktem programu był udział dzieci w warsztatach wikliniarskich. Dzieci samodzielnie wyplatały wozy z wikliny, które zabrały na pamiątkę.

  Po tak aktywnie spędzonym dniu uczniowie wrócili bardzo zadowoleni do szkoły.

   

 • Dzień Matki i Dzien Ojca w IIIb

   

  2 czerwca 2015r. uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią przyjęli swoich rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca. Podczas występów dzieci zaprezentowały scenki z życia szkolnego i domowego, recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz grali na instrumentach – Patrycja Bortnowska na klarnecie, a Julian Mróz na ksylofonie. Na zakończenie przedstawienia uczniowie złożyli życzenia i obdarowali rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.

   

 • 70-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich

   

  Fotorelacja z obchodów 70-lecia "Jedynki" do obejrzenia w Albumie fotograficznym.

   

 • Mały mistrz ortografii

   

  Dnia 29 maja 2015r. uczennice klas III: Julia Sroka i Ewa Gzyl pod opieką Ireny Wieczorek reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie ortograficznym „Mały mistrz ortografii”. Konkurs odbył się w szkole w Tucznie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 4 gminnych szkół. Uczennice naszej szkoły bardzo ładnie się zaprezentowały:

  I miejsce – Ewa Gzyl (IIIa), opiekun I. Wieczorek

  III miejsce – Julia Sroka (IIId), opiekun B. Markowicz.

  Ewa i Julia otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody.

   

 • Wizyta zerówki w szkole

   

  W ramach współpracy szkoły z przedszkolem dnia 27 maja 2015r. klasa IIIe zaprosiła do szkoły grupę zerową „Kotki” z przedszkola samorządowego nr 2.

  Uczniowie zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Lokomotywa” i „Ptasie radio” Juliana Tuwima oraz recytowały wiersze z „ZOO” Jana Brzechwy. Występ umiliły piosenkami „Na wyspach Bergamutach”, „Dzik jest dziki”, „Polska”, „Daj mi rękę tato”, „Wiosenna cha cha” oraz grą na flecie.

  Następnie pani G. Mróz przeprowadziła zabawę integracyjną na podstawie Klanzy pod nazwą „Syp simeon”, w której brały udział wszystkie dzieci.

  Na zakończenie uczniowie podarowali dzieciom z przedszkola własnoręcznie wykonane kukiełki oraz słodkie upominki. Przedszkolaki podziękowały za występy i świetną zabawę oraz wręczyły upominkową kartkę z serduszkami.

   

 • Dzień Matki i Dzień Ojca w IIIe

   

  26 maja 2015r. klasa IIIe zaprosiła swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Lokomotywa” i „Ptasie radio” Juliana Tuwima oraz recytowały wiersze z „ZOO” Jana Brzechwy. Występ umiliły piosenkami „Na wyspach Bergamutach”, „Dzik jest dziki”, „Polska”, „Daj mi rękę tato”, „Wiosenna cha cha” oraz grą na flecie. Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

   

 • Goście ze „Smerfów”

   

  20 maja 2015r. uczniowie IIIb wraz z wychowawcą gościli grupę przyszłorocznych pierwszoklasistów z przedszkola nr 2 – „Smerfów” z ich wychowawczyniami. Dziewczynki i chłopcy z klasy III czytali fragmenty znanych i lubianych bajek i baśni różnych autorów, a młodsi koledzy i koleżanki odgadywali ich tytuły. Następnie Marysia z IIIb przeczytała bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Po wysłuchaniu „maluchy” rysowały ilustracje do znanych bajek, a starsi koledzy zgadywali, do jakiej bajki lub baśni jest ona narysowana. Uczniowie klasy III obdarowali gości wykonanymi wcześniej kolorowymi zakładkami do książek. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą na boisku szkolnym, po czym dzieci pożegnały się.

   

 • Lubuski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i EFS

   

  11.05.2015r. w Zielonej Górze odbył się Lubuski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i EFS. Dla uczniów szkół podstawowych regulamin konkursu przewidywał wykonanie kartki pocztowej na temat: „W mojej miejscowości człowiek to najlepsza inwestycja!”W V edycji tego konkursu w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Karolina Krompaszczyk z klasy VIc, której serdecznie gratulujemy!!!

   

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski

   

  Dnia 08.05.2015r. w piątek o godz. 11:00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski.

  Dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienie:

  • Barbara Michalik (IIc) – wych. M. Pelechacz
  • Karolina Wysocka (IId) – wych. D. Sicińska.

   

 • MAŁA KEJA

   

  Dnia 02 maja na plantach przy Jeziorze Górnym klasy Ic, IIIc z wychowawczyniami Teresą Karcz i Iwoną Wojtas uczestniczyli po raz kolejny w XIV edycji Dziecięcego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mała Keja”. Festiwal zorganizowany był przez Strzelecki Ośrodek Kultury.

  Uczniowie klasy Ic zaśpiewali następujące piosenki: „Fantastyczna podróż” oraz „Płyną łodzie”.

  Z pierwszoklasistami śpiewali także uczniowie klasy IVc, którzy przygotowali wraz z wychowawcą Markiem Kioną akompaniament do jednego z utworów. Na flecie bocznym grały: Natalia Pęcherzewska i Agata Falkowska, a na gitarze Gabriela Pachulska.

  Uczniowie klasy IIIc zaprezentowali dwie piosenki szantowe: „Gdzie ta keja” i „Morskie opowieści”.

  Każda klasa otrzymała z rąk Burmistrza Miasta dyplom, książkę i słodycze.

  Zdjęcia z festiwalu w Albumie fotograficznym.

   

 • Konkurs Recytatorski w klasie Ih „Poezja bliska dziecku”

   

  Dnia 27 kwietnia 2015r. w klasie I h odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski pt. „Poezja bliska dziecku” . Do konkursu przystąpiło 11 uczniów. Każdy uczeń wcześniej wybrał sobie wiersz dowolnego autora poezji dziecięcej i się go nauczył, by potem zaprezentować go kolegom i koleżankom z klasy.

  Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury wyłoniło laureatów: Hannę Fornalczyk i Magdalenę Wojtczak. Dziewczynki będą reprezentować naszą klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I.

  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Duże brawa dla wszystkich, którzy się przygotowali do konkursu!

  Wychowawca Monika Klaszczyńska

   

 • Finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych

   

  27.04.2015r. w Sulechowie odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH organizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska”.

  Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

  Maciej Goździcki kl. VI d

  Justyna Partyka kl. VI c

  Maksymilian Majdański kl. IV a

  Dawid Krzyszewski kl. II b

  Maciej Paluta kl. II a

   

  O czołowe  miejsca walczyło 21 drużyny z województwa lubuskiego. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce i awans na Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Szachach.

  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć