Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  04.02.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • ROK SZKOLNY 2015/2016

   

 • Warto chodzić do szkoły

  Poniżej plik z wynikami konkursu:

  Wyniki_konkursu-Warto_chodzic_do_szkoly.docx

   

 • Konkurs „Synapsik MEN”

   

  W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas II mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie pn. „Synapsik MEN”. Konkurs ten odbył się w edycji jesienno - zimowej i obejmował zakres wiedzy uczniów oparty na ministerialnym podręczniku „Nasz Elementarz”, realizowanym w klasie pierwszej. Konkurs miał charakter ogólnopolski i wzięło w nim udział 5012 uczniów z 362 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów. Najwyższy wynik uzyskał Jakub Zborowski z kl. II „i”, drugi wynik zdobyła Hanna Kamzelska z kl. II „f”, a trzeci - Oliwier Kristel z kl. II „e”.

  Szczegółowe wyniki ponizej:

  SM-48.pdf

  Koordynatorzy konkursu, Monika Klaszczyńska i Gabriela Mróz, już zapowiadają kolejną, wiosenną edycję konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Spektakl pt. „Piotruś i wilk”

  W grudniu  uczniowie klasy II e (wych. Gabriela Mróz) oraz II h (wych. Monika Klaszczyńska) wybrali się do Barlineckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Piotruś i wilk” wystawiany przez  aktorów z Wrocławskiego Teatru Edukacji „ARTENES”. Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie mieli okazję obserwować i przeżywać przygody grupy przyjaciół, którzy dzięki wspólnym działaniom ratują swoją koleżankę – kaczuszkę.  Za sprawą  przyjaźni, dającej siłę do działania główni bohaterowie nie ulegli zastawionym pułapkom przez przebiegłego wilka. Mottem przewodnim spektaklu było hasło „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”. Najmłodsi widzowie mogli przekonać się, że warto słuchać dobrych rad starszych od siebie osób, aby zapobiec nieszczęściu. Ponadto mogli zauważyć, że prawdziwa przyjaźń jest niezwykle ważna. W sytuacjach trudnych wsparcie bliskich osób może pomóc w wykonaniu rzeczy na pozór niemożliwych.

   

 • KIERMASZ ANIOŁÓW

   

  Tradycją naszej szkoły stał się kiermasz świąteczny. W tym roku ten szczególny dzień przypadł na 16 grudnia.

  Motywem przewodnim tegorocznego konkursu rodzinnego były anioły. Pięknie wykonane przez uczniów i ich rodziny prace można było kupić na kiermaszu.

  O godzinie 16:30 aulę szkolną wypełniał już gwar zgromadzonej publiczności i lekko stremowanych młodych artystów. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, czyli wręczeniem nagród laureatom konkursu „Najpiękniejszy rodzinny anioł”. Rodzice wraz z pociechami odebrali nagrody oraz dyplomy z rąk pani dyrektor Teresy Karcz.

  Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, prowadzące uroczystość – Magdalena Długasiewicz oraz Wiktoria Romanowska, zaprosiły do obejrzenia i wysłuchania części artystycznej. Talenty mieli okazję zaprezentować starsi uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Elizę Kołodziejską. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalny, a zaraz po nim solistka Natalia Bejenka w piosence „Babci zegar”. Dźwięki fletów oraz dzwonków chromatycznych, na których przepięknie grali uczniowie klas piątych i szóstych wprowadziły publiczność w przyjemny przedświąteczny nastrój. W dalszej części uroczystości na scenę radośnie i z werwą wkroczyli uczniowie klasy II e oraz II h. Pod czujnym okiem wychowawczyń pani Gabrieli Mróz oraz pani Moniki Klaszczyńskiej odśpiewali utwory o tematyce zimowej.

  Po części artystycznej nastąpił długo wyczekiwany kiermasz. Sale 33 oraz 32 wypełnił tłum amatorów aniołów. Większość z nich trafiła w dobre ręce. Te, które nie znalazły swoich właścicieli, cieszą oko uczniów, zdobiąc bibliotekę szkolną.

  Zyski z tegorocznego kiermaszu, skrupulatnie podliczone przez komisję uczniowską, wyniosły - 1236, 44 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup przyborów plastycznych dla uczniów naszej szkoły.

  Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do realizacji tegorocznego kiermaszu!

  Fotorelacja w albumie ze zdjęciami.

   

  Opracowała: Iwona Hrabska

   

 • Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu klas 2c i 2d

  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,/ Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory, (…)”.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Warsztaty świąteczne - tanie ozdabianie

  W grudniu w okresie przedświątecznym klasy 2c i 2d udały się na "Warsztaty świąteczne - tanie ozdabianie" przygotowane przez Muzeum i Spichlerz w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas warsztatów, oprócz ciekawych technik plastyczych, dzieci poznały tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Pokażcie klasę - rozstrzygnięcie konkursu

   

  Finaliści i zwycięzcy plebiscytu prowadzonego przez Gazetę Lubuską pn. „Pokażcie Klasę” - na takie miano zasłużyły klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. Klasy II „e” i V „d” podjęły się udziału w plebiscycie, a co za tym idzie uczniowie tych klas przystąpili do zadań konkursowych.

  Na etapie eliminacji wysoko oceniono opisy klas oraz wspólne klasowe zdjęcia. Do ocen kapituły zaliczano także głosowanie czytelników Gazety Lubuskiej.

   

  W finale klasy zobowiązane były do wykonania trzech zadań:

  1. Film promujący miejscowość, w której jest szkoła klasy – finalisty.

  2. Zadanie pod hasłem przewodnim: "Nowe życie opakowań", polegające na wykonaniu produktu z opakowań.

  3. Hasło przeciwko dopalaczom.

   

  Obie klasy wzorowo wykonały wszystkie zadania i tym samym, z wysoką oceną kapituły konkursowej, zajęły miejsca na podium. Klasa V „d” (wych. Anna Grygorczyk) zajęła zaszczytne pierwsze miejsce, zaś klasa II „e” (wych. Gabriela Mróz), miejsce trzecie.

   

  Oto linki do filmów poszczególnych klas:

  https://www.youtube.com/watch?v=t1XuThASwgs

  https://www.youtube.com/watch?v=bsJs4pL4lYo

   

  Finaliści i zwycięzcy plebiscytu "Pokażcie klasę" w czwartek 10 grudnia spotkali się na gali wręczenia nagród w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. Podczas gali obok wręczenia nagród na uczniów czekała niespodzianka w postaci spektaklu przygotowanego przez aktorów gorzowskiego teatru oraz poczęstunek.

   

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Czym zajmuje się leśnik?

   

  Uczniów klasy Ic z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi odwiedziła pani Daria Wyrembelska-Wacławska pracownik Nadleśnictwa w Strzelcach Kraj. - specjalista służby leśnej oraz mama uczennicy Julii Przysło, pani Irena Drączkowska, była pracownica Nadleśnictwa.

  Pani Daria w przygotowanej prezentacji przedstawiła uczniom zawód leśnika - na czym polega jego praca - co to znaczy opiekować się lasem, cel, wykształcenie, zainteresowania, warunki pracy, cechy dobrego leśnika.

  Tłumaczyła, iż opiekowanie się lasem to dbanie o jego wygląd - czystość lasu, mierzenie, znakowanie drzew do legalnej wycinki, prowadzenie szkółek leśnych - sadzenie, sianie nowych drzew, dbanie o nie.

  Pokazała na jednym ze slajdów brodaczkę, porost, którego występowanie świadczy o czystości powietrza w lesie.

  Pani Irena Drączkowska opowiedziała uczniom  o sytuacjach niebezpiecznych, jakie miały miejsce, gdy pracowała w lesie.

   

  Panie podkreślały jak ważne w pracy leśnika są jego atrybuty czyli kask i odblaskowa kamizelka.

  Na zakończenie za uwagę na zajęciach edukacyjnych z przyrody uczniowie otrzymali odblaski na tornistry i przyrodnicze kalendarze do klasy oraz słodycze.

  Wychowawczyni Iwona Wojtas i dzieci podziękowały paniom za przybycie i ciekawe zajęcia.

   

 • MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY O TEMATYCE ZIMOWO-ŚWIĄTECZNEJ W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY I C

  Dnia 17 grudnia 2015r. uczniowie klasy I c z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. wraz z wychowawcą zaprosili swoich rodziców i bliskich na montaż słowno – muzyczny o tematyce zimowo – świątecznej oraz wspólne śpiewanie kolęd, aby wszystkich zgromadzonych wprowadzić w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Aula szkolna po brzegi wypełniona była zaproszonymi gośćmi, których gorąco powitała wychowawczyni Iwona Wojtas oraz uczennica Martyna Kordyńska.

  Uczniowie recytowali wiersze, wygłaszali teksty nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych, śpiewali znane polskie kolędy i pastorałki przy akompaniamencie pianina (Iwona Wojtas).

  Na zakończenie babcia ucznia Adama Jastrzębskiego pani Aniela Jastrzębska wręczyła dzieciom upominki.

  Pani Iwona Wojtas życzyła wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo szczęścia, miłości oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

  Zdjęcia z tego wydarzenia w Albumie fotograficznym.

   

   

 • Akcja CARITAS

  11 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Małgorzaty Naruszewicz przeprowadziło akcję pt. Gwiazdka dla Afryki. Miała ona na celu zebranie środków na edukację jednego z afrykańskich dzieci. W tym celu dzieci z Caritas przygotowały stoiska i serwowały upieczone przez siebie ciasta; każdy mógł za symboliczną złotówkę skosztować pyszności.

     

  W akcji uczestniczył ksiądz Paweł Sztyber, a także gościł zastępca burmistrza pan Mateusz Karkoszka. Tym sposobem zebrano dla dziecka 686zł.

   

 • MIKOŁAJKI

  Zgodnie z tradycją uczniów klas I - III odwiedził niezwykły gość. Taki, który przychodzi tylko raz w roku. Wszyscy rozpoznali go od razu - to Święty Mikołaj! Dzieci powitały Go wierszami i piosenkami, a wzruszony Mikołaj w zamian obdarował je prezentami. Wizyta siwobrodego staruszka przyniosła uczniom wielką radość. Wszyscy z przykrością żegnaliśmy Mikołaja, który wyruszył w dalszą podróż, aby obdarować kolejne grzeczne dzieci. Do zobaczenia za rok!!!

  Klasowe MIKOŁAJKI obchodzone również były poza murami szkoły. Uczniowie ten szczególny dzień świętowali podczas wyjazdu do kina.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Nowy rok szkolny przyniósł mnóstwo sukcesów szkolnym sportowcom

  Wiele  radości sprawili nam piłkarze. Już we wrześniu drużyna piłkarzy  w składzie: M. Kasprzak, W. Olewiński, K. Korzeniowski, J. Graffunder, G. Kujawa zdobyła I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej.

  17 października 2015 r. strzelecka drużyna w składzie: J. Graffunder, M. Walczak, J. Domaradzki, A. Skomorowski, P. Śliwka, A. Kijora, M. Waszkiewicz, G. Kujawa zdobyła III miejsce w kraju podczas Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

  Pod koniec miesiąca – 30.10.2015 r. podczas turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” drużyny dziewcząt i chłopców zdobyły mistrzostwo powiatu. Na wiosnę obie drużyny rozegrają finał wojewódzki.

  Sukcesy odnoszą też lekkoatleci. W Powiatowych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych wysokie miejsca uzyskali:

   wśród dziewcząt:

   J. Młynaryk - III miejsce

   I. Kańczuga - VIII miejsce

  wśród chłopców:

  A. Stankiewicz - IV miejsce

  W. Olewiński - IX miejsce.

  Liczne sukcesy odnoszą kolarze.

  24 września 2015 r. w Górkach Noteckich odbyła się I edycja Szkolnej Ligi Kolarskiej. Wysokie miejsca uzyskali:

  Dziewczęta:

  I miejsce - Weronika Paziewicz

  III miejsce - Agata Gorczyca

  Chłopcy:

  I miejsce - Aleksander Stankiewicz

  Szkolna Liga Kolarska – II edycja w Starym Kurowie. Wysokie miejsca uzyskali:

  Chłopcy klas V

  II miejsce - Bartłomiej Bacieczko

  Dziewczęta klas VI

  I miejsce - Weronika Paziewicz

  III miejsce - Nikola Kujawa

  Chłopcy klasa VI

  I miejsce - Kacper Szabunia

  II miejsce - Aleksander Stankiewicz

  21 października 2015 r. uczniowie ścigali się w Bobrówku. Oto wyniki:

  Chłopcy klasa IV:

  III miejsce - Wiktor Czyżo

  Chłopcy klasa V:

  III miejsce - Marcel Stelmach

  Dziewczęta  klasa VI:

  I miejsce - Weronika Paziewicz

  III miejsce - Nikola Kujawa

  Chłopcy klasa VI:

  I miejsce - Kacper Szabunia

  II miejsce - Aleksander Stankiewicz

   

  Zdjęcia z imprez sportowych w Albumie fotograficznym.

   

 • WYNIKI  VII  MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRZELCACH KRAJEŃSKICH

   

      Dnia 5.12.2015r. odbył się VII Mikołajkowy Turniej Szachowy organizowany przez PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej. W zawodach wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły.

  W kategorii dziewcząt

  I miejsce zdobyła  Karolina Paluta z kl. V a ( 3 pkt)

  II miejsce zdobyła Joanna Preis ( 3 pkt)

  III miejsce zdobyła Laura Borkowska z kl. II b  (3 pkt)

  W kategorii chłopców 

  I miejsce zdobył  Dawid Krzyszewski z kl. III b (7 pkt)

  II miejsce zdobył Maksymilian Majdański z kl. V a (6 pkt)

  III miejsce zdobył Maciej Paluta kl. III a (5 pkt)

  Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce, w kategorii dziewcząt i chłopców, otrzymali puchary ufundowane przez Dyrekcję Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i czekoladę.

  Turniej sędziował p. Paweł Partyka ze Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej.

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

  Życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorami turnieju były p. Elżbieta Partyka i p. Alina Bagrowska

   

 • Wyniki konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową!

  Znamy wyniki I edycji konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową starosty strzelecko-drezdeneckiego. Nasi uczniowie w kategorii klas IV – VI byli bezkonkurencyjni!  Zdobyli wszystkie nagrody oraz większość wyróżnień.

  Tytuł laureata uzyskali:

  • Sebastian Ambrożuk  VI b – I nagroda
  • Marta Gintrowska VI a – II nagroda
  • Magdalena Długasiewicz  V a – III nagroda

   

      

  Komisja konkursowa wyróżniła także prace:

  • Witolda Wacławskiego - VI b
  • Klaudii Krzemińskiej - VI a
  • Karoliny  Paluty  - V a
  • Adam Skomorowskiego - V e

   

  Gratulujemy !    

  Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie się 14 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich.

  Iwona Hrabska


  Nagrodzone prace do obejrzenia w galerii zdjęć:

  http://www.fsd.pl

   

 • Szkolny konkurs „Najpiękniejszy rodzinny aniołek” rozstrzygnięty!

  Dnia 4 grudnia 2015 r. w auli szkolnej odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. Dziesięcioosobowe jury w składzie:

  Teresa Karcz (dyrektor), Agnieszka Muszyńska (rodzic), Alina Mazurek (opiekun samorządu szkolnego), Irena Chwalencka (wychowawca świetlicy), Marzena Urbaniak (uczeń), Sandra Zganiacz (uczeń), Pola Zganiacz (uczeń), Małgorzata Kozanecka (nauczyciel), Eliza Kołodziejska (nauczyciel), Magdalena Łabuńka (nauczyciel)  z 514 aniołów, które wpłynęły na konkurs wyłoniło 10 zwycięskich prac.

  Oto laureaci:

  Kategoria praca indywidualna:

  I nagroda    Julia Przysło I c

  II nagroda   Jan Kamzelski I g

  III nagroda  Mikołaj Grabowski III b

  Nagroda dodatkowa przyznawana przez organizatora konkursu Jakub Wodzisławski – III a

  Wyróżnienia:

  • Ksawier Rutkowski - II h
  • Maja Bryk – I g
  • Wojciech Leszczyński – II h
  • Natalia Gołąb – III c
  • Antoni Wolski – II e
  • Milena Nowak – III c
  • Hanna Cybulska – II c

   

  Kategoria: klasa, która wykonała największą ilość aniołków:

  Zwyciężyła klasa II i – 76 prac

  GRATULUJEMY !

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pięknie przygotowane prace!

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w środę 16 grudnia o godz. 16:30 w auli szkolnej.

  O godz. 17:15 kiermasz aniołków konkursowych i ozdób świątecznych w salach 33 i 34.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Organizatorzy: Iwona Hrabska, Monika Klaszczyńska, Gabriela Mróz

   

 • Konkurs Plastyczny Samochód Przyszłości!

  Znamy wyniki konkursu plastycznego Samochód Przyszłości. Czekaliśmy na nie z niecierpliwością. Naszą szkołę reprezentowały prace uczestników koła plastycznego: Magdaleny Długasiewicz, Olgi Brzozowskiej, Marii Ostałowskiej, Agaty Marynowskiej, Marzeny Urbaniak, Sebastiana Ambrożuka. Wśród ponad 3000 prac, które wpłynęły na konkurs jury dostrzegło i wyróżniło pracę Marzenki Urbaniak! Organizator przysłał dyplom i sporo samochodowych upominków dla laureatki.

  Gratulujemy!

  Wszystkie prace do obejrzenia w galerii zdjęć!

  Iwona Hrabska

   

 • Mały Mistrz w PSP poszerza swoje grono

  Aktywność fizyczna jest tą dziedziną życia społecznego, o którą należy zadbać ze szczególną starannością. To najlepsza recepta na poprawę kondycji, ale też na wypracowanie prawidłowych zachowań. Dlatego tak ważne jest, by ruch towarzyszył uczniom od najmłodszych lat.

  W ubiegłym roku szkolnym 2014/2015 obecna klasa 2 b z wychowawcą Bożeną Samerdak podjęła się aktywizacji najmłodszych poprzez projekt "Małego Mistrza", przygotowany przez Resort Sportu i Turystyki. Uczniowie tej klasy jako doświadczony "MM" przyjął do swojego grona klasę 1 d (wychowawca Joanna Sidor) i otoczyli ją szczególną opieką.


  Zintegrowane kształcenie najmłodszych uczniów jest odpowiednim momentem na wypracowanie pozytywnych nawyków, które pozostaną w nich już na całe życie.

   

 • PIERWSZA POMOC

  W listopadzie uczniowie klas II f, II g, II h, II i, III d, III e przy ul. Zachodniej uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym p. Krzysztofem  Łabędziem.

  Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

  Uczniowie mieli okazję wysłuchać iformacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Miały również możliwość bandażowania kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną).Pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała oraz jak należy przeprowadzać masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Krajeńskich
  ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 31
  66-500 Strzelce Krajeńskie

 • (95) 7632962
  pspstrzelce@o2.pl

Galeria zdjęć