• PLAN PRACY SZKOŁY

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

W STRZELCACH KRAJEŃSKICH

Priorytety działalności szkoły to: stworzenie uczniom warunków harmonijnego rozwoju. Szkoła stawia wysokie, lecz realne wyzwania edukacyjne. Uczniowie będą przebywali w środowisku wolnym od przemocy, uzależnień i nietolerancji. Szkoła zadba o wyrabianie umiejętności korzystania z najnowszych zdobyczy techniki.

W zakresie dydaktyki szkoła zapewnia wysoki standard nauczania, stwarzając odpowiednie warunki uczenia się dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz umożliwiając rozwój osobowości, talentów i indywidualnych zainteresowań. Chcemy kształcić kompetencje kluczowe, umożliwiać wyrównywanie szans edukacyjnych oraz szeroki dostęp do TI. Chcemy wdrażać do poszanowania środowiska naturalnego i zdrowego stylu życia.

W zakresie wychowania i opieki szkoła tworzy optymalne warunki do wychowania dziecka umiejącego realizować swoje cele życiowe z poszanowaniem praw i potrzeb drugiego człowieka – realizacja programów: wychowawczego i profilaktyki, stwarzając warunki akcentujące podmiotowość ucznia i rozwijające jego odpowiedzialność za podejmowane działania, wreszcie stworzenie warunków pełnej integracji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkoła zapewni uczniom poczucie bezpieczeństwa, pomoc psychologiczno-pedagogiczną, propozycje spędzania wolnego czasu na zajęciach pozalekcyjnych. Uczniom o specjalnych potrzebach zapewni sie stałą opiekę i pomoc, w szkole przeciwdziałać sie będzie agresji i przemocy.

Ponadto koncepcja rozwoju zakłada promocję szkoły, modernizowanie infrastruktury technicznej szkoły, wzbogacanie wyposażenia szkoły w pomoce niezbędne do prawidłowego procesu kształcenia.

Bardzo istotne w funkcjonowaniu naszej szkoły jest tworzenie życzliwej atmosfery w środowisku lokalnym oraz promowanie aktywnego partnerstwa pomiędzy domem i szkołą.

Plan Pracy Szkoły:

·         daje możliwość skutecznej realizacji wizji szkoły,

·      przyczynia się do podnoszenia wyni­ków dydaktyczno-wychowawczych oraz poprawy jakości pracy szkoły,

·         za­pewnia systematyczność w realizacji zadań,

·         wpływa na organiza­cję pracy,

·         umożliwia rozłożenie ciężaru zadań i zaangażowanie wszystkich podmio­tów,

·         nauczycielom pomaga w przygotowaniu własnego planu rozwoju zawodowego,

·        daje uczniom i rodzicom możliwość twórczego angażowania się w życie szkoły,

·         ułatwia planowanie bazy materialnej.

Wszystkie działania szkoły zostały precyzyjnie zaplanowane w formie Planu Pracy Szkoły. Obejmuje on 17 dokumentów szczegółowo opisujących plany pracy szkoły na rok szkolny.

Poszczególne dokumenty zostały opracowane indywidualnie lub przez zespoły zadaniowe nauczycieli.

Dokumenty regulujące pracę dydaktyczno – wychowawczą szkoły

i osoby odpowiedzialne za dokonywanie w nich zmian

(zgodnie z postanowieniami przepisów oświatowych i Rady Pedagogicznej)

Lp.