23 i 30 grudnia 2022 r. – szkoła będzie zamknięta.

W dniach 27-29 grudnia 2022 r.

sekretariat będzie czynny

w godz. 9:00 – 13:00

• Eksperymenty wodne

• Na lekcjach chemii z p. M. Naruszewiczem uczniowie klasy 8c i 8e badali właściwości soli i wykonali szereg doświadczeń m.in określali kształt wody, rozpuszczalność substancji w wodzie, badali także gęstość wody i oleju oraz sporządzali różne mieszaniny. Wykorzystali do tego zestawy do eksperymentów wodnych zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Jak przyszyć guziki? Znasz proste ściegi?

• Jak przyszyć guziki? Znasz proste ściegi? Uczniów klas V już to potrafią. Tych praktycznych umiejętności nauczyli się na lekcjach techniki z p. M. Kozanecką. Wykorzystali do tego zestaw robótek ręcznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Spotkania z ciekawymi ludźmi - instruktor kettlebell

• W grudniu w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pokazowych z trenerką personalną, instruktorką fitness, sportów siłowych oraz instruktorką kettlebell p. Aurelią Komo-Libio. Uczniowie dowiedzieli się o zaletach trenowania sportów siłowych, mogli także spróbować swoich sił podnosząc malutki ciężarek . Obejrzeli także przyniesione przez p. Aurelię medale. Być może któryś z naszych uczniów pójdzie w ślady p. Aurelii.

• Zimowe skrzaty

• Uczniowie klas VI na zajęciach techniki prowadzonej przez p. M. Kozanecką szyli zimowe skrzaty. W swojej pracy korzystali z pracowni robótek ręcznych oraz kleju na gorąco - pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• "Hej kolęda, kolęda"

• "Hej kolęda, kolęda" - pod takim tytułem odbyło się dzisiaj kolędowanie dla klas IV-VIII, które przygotowała p. Agnieszka Chmielewska - Majdańska. Zebrani uczniowie i nauczyciele wysłuchali części artystycznej oraz wspólnie śpiewali kolędy.

• Kartki świąteczne dla mieszkańców naszego miasta

• Kontynuując tradycję życzeń bożonarodzeniowych uczniowie naszej szkoły na lekcjach plastyki z p. Iwoną Hrabską przygotowali karteczki świąteczne.W dniu wczorajszym, klasa VI b w trakcie spaceru złożyła życzenia i wręczyła prace napotkanym mieszkańcom Strzelec. Odwiedziliśmy również Urząd Miasta.Emocji było wiele! Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem. Dziękujemy!

• X edycja - kartka bożonarodzeniowa Wojewody Lubuskiego

• Dnia 21 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyło się wręczenie nagród X edycji konkursu na kartkę bożonarodzeniową Wojewody Lubuskiego. Spośród 1500 przepięknych kartek świątecznych III miejsce zdobył Antoni Haszczyc uczeń klasy Ia op. p. Hanna Gudynowska. Wyróżnienie otrzymał Antoni Poniedziałek z klasy 2b. Jeszcze raz gratulujemy.

• Kompozycje świąteczne z klocków Lego.

• Uczniowie klas 3 podczas zajęć świetlicowych z p. Magdaleną Bortnowską budowali kompozycje świąteczne: choinki, Mikołaja. Uczniowie korzystali z klocków Lego Classic zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Budowa elektrownii wiatrowej na lekcjach fizyki

• Uczniowie klasy 8a i 8e na lekcji fizyki z p. M. Hawran zbudowali elektrownię wiatrową oraz w pracowni multimedialnej badali zachowanie się biegunów magnetycznych. Wykorzystali do tego sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Jesienna zbiórka książek - podsumowanie

• Kończy się kalendarzowa jesień, więc czas zakończyć Jesienną zbiórkę książek. W tym roku w akcji wzięło udział 37 uczniów, którzy podarowali 115 książek.Podarowane książki są wprowadzane do inwentarza biblioteki i niedługo będzie można je wypożyczać.Bardzo dziękujemy za udział w dwunastej edycji naszej akcji i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki oraz do czytania w czasie zbliżającej się przerwy świątecznej.

Lista uczniów, którzy przekazali ksążki:

zbiorka_ksiazek_2022_podsumowanie.docx

• Świąteczne życzenia i opłatek w klasie 4c

• Dnia 19 grudnia uczniowie kl. 4c wraz z wychowawcą p. Agnieszką Chmielewską - Majdańską podzielili się świątecznym opłatkiem przy wigilijnym stole. Wspólne kolędowanie, życzenia i ciepło płynące od uczestników klasowej wigilii wprowadziło już w świąteczny nastrój.

• Dekorowanie pierników w klasie 3b

• U nas już pachnie świętami. Uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawcą p. Elżbietą Partyka dekorowali pierniczki upieczone przez mamy. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i ozdobić ciastka według własnego pomysłu. Piernikami ozdobią świąteczny stół, choinkę lub podarują najbliższym.

• Wigilia klasy 6a

• W oczekiwaniu na święta uczniowie klasy 6a spędzili czas na wspólnej wigilii klasowej. Na stole królowały wigilijne potrawy własnoręcznie przygotowane przez uczniów i ich rodziców, a pod choinką na każdego czekały prezenty. Były również życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w organizację naszego klasowego święta. Życzymy zdrowych, cudownie spędzonych w gronie rodzinnym świat.