• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

• Dnia 6 lipca zapraszamy ósmoklasistów po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Zaświadczenia można będzie odbierać w sekretariacie szkoły.

• Certyfikat Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"

• Nasza szkoła przez cały rok szkolny 2022/2023 realizowała zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Każda klasa wykonała określone zadanie. Do projektu włączył się także Samorząd Uczniowski oraz szkolne świetlice. Dzisiaj otrzymaliśmy certyfikat.

• Podziękowania

• Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli naszą szkołę w działanaich w roku szkolnym 2022/2023.

• Drugoklasiści w firmie Ae group

• Dnia 21 czerwca, tuż przed końcem roku szkolnego, uczniowie klasy 2a odwiedzili jedną z największych firm w Strzelcach Krajeńskich - firmę Ae group. Przewodnikami po firmie byli, pan Marcin Gębka oraz pan Marcin Olejnik, którzy od kilku lat są jej pracownikami. Dzieci miały okazję zwiedzić najważniejsze działy firmy Ae, poczynając od księgowości po halę produkcyjną i dział kontroli jakości. Mogły przyjrzeć się z bliska maszynom do obróbki elementów metalowych do samochodów tj. tesla, scania oraz poznać ich przeznaczenie. Nie zabrakło też ciekawostek, których nikt się nie spodziewał. Pan Marcin, wykorzystując mikroskop do sprawdzania jakości metalowych elementów, pokazał uczniom w powiększeniu owada i pokrzywę, co wzbudziło spore zaciekawienie. Na zakończenie wizyty czekała na uczniów wielka niespodzianka. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale z logo firmy Ae, a zaraz po tym smakowali przyniesione przez pana Marcina lody. Serdeczne dziękujemy panu Marcinowi Gębce i panu Marcinowi Olejnik za to, że tak ugościli uczniów naszej szkoły.

• Pierwszaki zachęcają do zdrowego odżywiania

• „Żyj zdrowo, smacznie i kolorowo” uczniowie klasy 1a zachęcają do zdrowego odżywiania się. W tym celu wzięli udział w "Programie dla szkół promującym kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych". Każdego dnia inny kolor i inny owoc lub warzywo do zjedzenia.

• Ostatni dzień roku szkolnego klasy 1c

• W ten upalny, ostatni dzień roku szkolnego klasa 1c wraz z wychowawcą spędziła czas na radosnej zabawie, pieczeniu kiełbasek i przejażdżce bryczką. Radości co nie miara.

• Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów

• Dnia 22 czerwca o godz. 12:00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Tytuł Prymusa Szkoły z rąk Pani Dyrektor A. Ułasowiec otrzymała Urszula Pawelczyk.

Pan Burmistrz Mateusz Feder wręczył nagrody finansowe tegorocznemu Prymusowi oraz finalistom konkursu przedmiotowego z geografii Lubuskiego Kuratora Oświaty: Antoninie Paszkiewicz i Remigiuszowi Kilińskiemu.

• Ogólnopolski sukces klasy 1b

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że klasa IB wych. p. P. Puchała zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie filmowym, pt. ,,Moja szkoła ambasadorem bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Celem konkursu było propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych wzorców zachowania się najmłodszych uczestników w ruchu drogowym. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie atrakcyjnej formy przekazu- w postaci produkcji filmowej. W rolę ekipy produkcyjnej musiała się wcielić cała klasa. Pracę filmową trzeba było oprzeć na co najmniej trzech zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Do konkursu zakwalifikowało się ponad 180 prac. Nasze pierwszaki zdobywając pierwsze miejsce wywalczyły kaski rowerowe dla całej klasy, a dla szkoły miasteczko ruchu drogowego i trzy rowery.

Film pod linkiem

• "Jedz zdrowo i kolorowo"

• Klasa 2 c wzięła udział w programie dla szkół pt. Jedz zdrowo i kolorowo. Uczniowie przynieśli do szkoły owoce i warzywa w kolorze zielonym, a także wykonali tematyczną pracę w grupie.

• Ognisko klasowe uczniów 6c

• Dnia 21 czerwca klasa 6c wraz z wychowawcą p. Elwirą Kubiak i p. Joanną Surmą spędzili czas przy ognisku klasowym. Prócz pieczenia kiełbasek uczniowie mieli okazję integrować się ze sobą przy wspólnych grach i zabawach na powietrzu. Nie obyło się bez kąpieli w basenie. Dziękujemy państwu Tarkowskim za gościnę i świetną zabawę.

• Spotkanie przy pizzy

• Dnia 21 czerwca klasa IB wybrała się do pizzerii. Uczniowie integrowali się przy pizzy, którą opłacili za nagrodę wygraną w Mikołajkowym Konkursie Zdjęciowym organizowanym przez Radę Rodziców

• Wycieczka rowerowa 6a

• Dnia 21 czerwca w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klasy 6a pojechali na wycieczkę rowerową do miejscowości Długie. Na miejscu czekało na nich ognisko, przy którym wszyscy samodzielnie upiekli kiełbaski. Po chwili odpoczynku pojechali na miejscową plażę, gdzie rozkoszowali się słońcem i...lodami. Drogę powrotną pokonać było znaczenie trudniej. Zmęczenie i wysoka temperatura powietrza dawały się mocno we znaki. Pomimo tego wszyscy dzielnie znieśli jej trudy, a dobry humor nikogo nie opuścił. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: R.Kwiecińska, I. Wojtas i R. Chmiel.