• Zwiedzanie Baszty Czarownic

• Uczniowie kl. Vc ( wych. A. Brzozowska), kl. Vb (wych. W. Grondal) oraz IIIc (wych. G. Mróz) w ramach "dnia z wychowawcą " mieli okazję zwiedzić jeden z najciekawszych zabytków miasta, jakim jest średniowieczna budowla, dziś zwana Basztą Czarownic. Dziękujemy Panom Adamowi Roszakowi i Patrykowi Bagińskiemu za udostępnienie zabytku i dobre słowo.

• "To warto zobaczyć"

• Dnia 19 czerwca klasa 4b wraz z wychowawcą p. M.Wianecką oraz M.Klimek wybrała się na wycieczkę, szlakiem wzdłuż murów obronnych. Uczniowie mieli również możliwość wejść na „Basztę Czarownic”. Klasa zrealizowała tamat: „To warto zobaczyć” w ramach programu "Z kulturą mi do twarzy".

• Karta rowerowa i pierwsza pomoc

• Uczniowie klas czwartych zdobywając kartę rowerową przechodzą również przygotowanie z zakresu pierwszej pomocy. Dlatego nauczycielka techniki p. Małgorzata Kozanecka na swoje lekcje zaprosiła szkolną pielęgniarkę p. Krystynę Bulwan, która przekazała wiele cennych informacji dotyczących sposobów udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

• Dzień Pustej Klasy

• 16 czerwca tego roku to święto edukacji z przyrodą. Nauka na świeżym powietrzu jest niezbędna do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Tego dnia nasze klasy opustoszeją...

• Robótki ręczne - podsumowanie zajęć

• Robótki ręczne to zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu, które prowadzi p. A. Ruszczak. Dzisiaj dziewczęta uczęszczające na te zajęcia zaprezentowały to wszystko, co zrobiły w ciągu całego semestru. Pomoce dydaktyczne m.in gra memory, kółko i krzyżyk, tablice do rozwijania umiejętności manualnych, piórniki zostały przekazane do gabinetu pedagoga szkolnego i na świetlicę. W pracy wykorzystano sprzęt i pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Zajęcia techniczne z drewna i metalu

• Co można zrobić z drewna?  Półeczkę, deskę do krojenia warzyw, kij do palanta... Takie właśnie rzeczy wykonywali chłopcy podczas zajęć z obróbki drewna posługując się narzędziami zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W pracach wspierała ich nauczycielka techniki p. Małgorzata Kozanecka.

• Szkolne Koło Caritas

• Dnia 14 czerwca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce na rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Opiekunem koła jest p. G. Wianecka.

• Wycieczka nad morze

• 3 czerwca klasy III a ( wych. M. Kram) i III c ( wych. G. Mróz ) oraz zaprzyjaźniony z uczniami Darek (wych. M. Kołodziej) spędzili czas na wycieczce szkolnej. Pierszym punktem programu było wejście po 300 krętych schodach, które doprowadziły do szczytu jednej z najwyższych latarni morskich na świecie w Świnoujściu. Następnie grupy promem dostały się do Fortu Gerharda. Tam pod okiem pruskiego żołnierza odbyli szkolenie "wojskowe". Odpoczynek po tudach musztry miał miejsce na malowniczej plaży w Międzyzdrojach. Spacer po Alei Gwiazd i zakup pamiątek zakończył pobyt w nadmorskim mieście. Historyczna lekcja w plenerze to ostatnia atrakcja wyjazdu. Uczniowie wzięli czynny udział w grze terenowej w skansenie Słowian i Wikingów na Wolinie. Po starosłowiańskim posiłku - podpłomyk i ziołowa herbata - wszyscy szczęśliwie wrócili do domu. To był udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

• Robótki ręczne

• Na zajęciach robótki ręczne, prowadzonych przez p. A. Ruszczak uczennice wykazują się niezwykłą kreatywnością. Dziewczynki Zuzia Zielińska i Milena Cybulska z kl. 5a uszyły girlandy, które zdobią nasz dziedziniec. Kolejne efekty pracy całej grupy już wkrótce. Na zajęciach wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bankowości

• Dnia 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bankowości. Naszą szkołę reprezentowali Ania Niedźwiedź i Krzysztof Chrzanowski z kl.8 c oraz Urszula Pawelczyk z kl.8d. Uczniowie wywalczyli 3 miejsce. Opiekunem był p. M. Ułasowiec.

• Wjazd klasy 8a i 8b do kina Manhatan

• W dniu 13.06.23 zorganizowany był wyjazd do kina Manhattan w Gorzowie Wlkp. na film animowany Super Mario. Uczniowie zwracali szczególną uwagę na efekty specjalne i wykorzystanie technik komputerowych We współczesnej animacji filmowej. Przy okazji sprawdziliśmy w praktyce przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. W galerii Manhattan, w ramach doradztwa zawodowego Uczniowie zapoznali się z zawodem florystki.Florystka z kwiaciarni Kwiatek zaprezentowała uczniom proces tworzenia kompozycji kwiatowych.

• Warsztaty w lesie klasy 4a

• Dnia 7 czerwca klasa 4a uczestniczyła w warsztatach u Pani Marii Lebiody. Nauka połączona ze świetną zabawą w zdrowych i bezpiecznych warunkach.

• Ranczo Wesoła Stodoła - wycieczka klasy 1a i 1c

• Dnia 7.06.23 r. klasy 1a i 1c zwiedzały Ranczo Wesoła Stodoła. Podczas wycieczki była możliwość poznać bliżej alpaki, osiołki, kuce a nawet kangury albinosy. Po zaprzyjaźnieniu się ze zwierzętami na dzieci czekały dmuchane zamki, plac zabaw oraz ognisko z kiełbaskami. Wszyscy wrócili zachwyceni z wyprawy do Starego Klukomia.